Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Ostatnia odsłona rywalizacji w Canal+Online IMP. Zmarzlik dopełni formalności? [ZAPOWIEDŹ]

IMP Challenge
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Ostatnia odsłona rywalizacji w Canal+Online IMP. Zmarzlik dopełni formalności? [ZAPOWIEDŹ]

Cykl Canal+Online Indywidualne Mistrzostwa Polski na żużlu powinien być już dawno rozstrzygnięty. Niestety zaplanowane jako ostatnie w cyklu zawody w Krośnie zostały dwukrotnie odwołane w atmosferze skandalu. Ostatecznie podjęto decyzję o zmianie lokalizacji i to w poniedziałek 4 września w Łodzi rozdane zostaną medale.

W poniedziałkowy wieczór nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie, by krajowa rywalizacja dobiegła końca. Przez cały dzień w centralnej Polsce ma być słonecznie i bez opadów, a łódzki owal ma nie tylko nie sprawiać zawodnikom żadnych problemów, ale również być atrakcyjnym i pozwalać na ściganie na dystansie wszystkich czterech okrążeń.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest dosyć jasna. Nie możemy mówić o tym, że walka o medale będzie nas elektryzowała, bo ta wydaje się w dużej mierze rozstrzygnięta. Bartosz Zmarzlik prowadzi z przewagą siedmiu punktów i ciężko wyobrazić sobie, by żużlowiec takiej klasy roztrwonił tak solidną zaliczką w jednym turnieju. Za jego plecami plasują się Maciej Janowski i Patryk Dudek.

Wydaje się, że to właśnie ich bezpośrednia rywalizacja zadecyduje o podziale srebrnego i brązowego medalu. „Magic” ma bowiem dwa „oczka” przewagi nad „Duzersem”, natomiast zawodnik Apatora ma już aż sześć punktów więcej od następnego w klasyfikacji Jarosława Hampela. Taka dysproporcja w czołówce jest spowodowana tym, że dwaj pozostali faworyci do medali – Kubera i Kołodziej – stracili pierwszy turniej z powodu kontuzji. Janusz Kołodziej co prawda wyjechał wtedy na tor, ale widać było, że nie jest w pełni zdrowy.

Walkę o medale mogą nawiązać raczej tylko Jarosław Hampel oraz Szymon Woźniak, którzy plasują się na czwartej oraz piątej pozycji. Musieliby jednak zaliczyć genialne występy i liczyć na potknięcia stałych uczestników cyklu GP.

Przy takiej, a nie innej sytuacji w klasyfikacji generalnej cyklu miejmy nadzieję, że emocje stworzy nam przede wszystkim łódzki tor. Liczymy na dobre ściganie na zakończenie krajowych mistrzostw. Start do pierwszego wyścigu zaplanowano na 19:00. Transmisja z zawodów w Canal+Sport 5.

Lista startowa 3. finału Canal+Online IMP w Łodzi

NrNazwisko
1Patryk Dudek
2Jakub Miśkowiak
3Wiktor Lampart
4Przemysław Pawlicki
5Oskar Fajfer
6Mateusz Świdnicki
7Janusz Kołodziej
8Wiktor Jasiński
9Jarosław Hampel
10Bartosz Zmarzlik
11Piotr Pawlicki
12Kacper Woryna
13Dominik Kubera
14Krzysztof Buczkowski
15Maciej Janowski
16Szymon Woźniak
R1Grzegorz Zengota
R2Bartłomiej Kowalski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×