Żużel - Best Speedway Tv

Bartosz Zmarzlik, trzykrotny mistrz świata zdradził, że męczył się podczas Grand Prix w Cardiff "Generalnie miałem bardzo źle przez cały wieczór" | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bartosz Zmarzlik, trzykrotny mistrz świata zdradził, że męczył się podczas Grand Prix w Cardiff “Generalnie miałem bardzo źle przez cały wieczór”

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik, trzykrotny mistrz świata zdradził, że męczył się podczas Grand Prix w Cardiff “Generalnie miałem bardzo źle przez cały wieczór”

Podczas sobotniej rundy Speedway Grand Prix w brytyjskim Cardiff niemiłosiernie męczył się mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, który w całej rundzie zasadniczej zdobył 8 punktów, nie wygrywając ani jednego biegu. Przełom przyszedł w półfinale, kiedy to Zmarzlik wyskoczył znikąd i wygrał swój bieg, w finale przyjeżdżając na trzecim miejscu.

W wywiadzie dla Eurosportu zaraz po zejściu z podium trzykrotny mistrz świata zapytany został o to, jak udało mu się dokonać tego niesamowitego wyczynu. Zmarzlik odpowiedział, że przez cały wieczór nie szło mu dobrze i na półfinał pozmieniali oni całkiem ustawienia. Sam dodał, że w praktyce półfinał jest właśnie tym najważniejszym wyścigiem dnia, bo jeśli będziesz na pierwszych dwóch miejscach awansujesz do finału, co udało się 28-latkowi.

Speedway Grand Prix
Fot, Paweł Wilczyński

Generalnie miałem bardzo źle przez cały wieczór. Próbowaliśmy generalnie inną korektę na półfinał, bo już kiedy jak nie tam i udało się. Praktycznie ten półfinał to jest najważniejszy bieg dnia, więc fajnie, że udało go się wygrać i być ponownie w Cardiff w finale” – mówił w wywiadzie dla Eurosportu Bartosz Zmarzlik.

Niesamowity awans do finału Bartosza Zmarzlika pomógł mu i już w następnej rundzie będzie on w stanie zapewnić sobie czwarty tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Sam występ w sobotnim SGP Cardiff Polaka był mocno średni, jednak swoją postawą w półfinale pokazał on, że jest prawdziwym mistrzem.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×