Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Orzeł Łódź zakontraktował czołowego żużlowca 2. ligi

Orzeł Łódź
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Orzeł Łódź zakontraktował czołowego żużlowca 2. ligi

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź komplementuje skład na sezon 2024, kolejnym nabytkiem jest 5 zawodnik 2. ligi żużlowej w klasyfikacji średnich. Wychowanek Włókniarza Częstochowa Oskar Polis po sześciu sezonach spędzonych na najniższym poziomie rozgrywkowym w Polsce w końcu przenosi się o szczebel wyżej.

Wychowanek Włókniarza Częstochowa odkąd skończył wiek juniora po sezonie 2017, jeździł w 2. lidze, reprezentując barwy Kolejarza Opole. Pomimo bardzo dobrej formy na najniższym szczeblu w Polsce dopiero po sześciu sezonach przenosi się do 1. ligi. Od czterech sezonów Polis mógł pochwalić się średnią powyżej 2,0 na bieg, jednak dopiero teraz znalazł się w orbicie zainteresowań klubu z wyższej ligi.

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź robi bardzo duże przemeblowanie w swoim składzie. Po nieudanym sezonie i walce o utrzymanie do samego końca rundy zasadniczej z klubem pożegnali się m.in. Niels Kristian Iversen, Jakub Jamróg czy Timo Lahti. Z seniorskiego zestawienia pozostał tylko Tomasz Gapiński, a do niego dołączył właśnie Polis oraz Daniel Kaczmarek czy Benjamin Basso. W przyszłym sezonie zawodnikami zagranicznymi Orła mają być Luke Becker oraz Oliver Berntzon.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *