Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Optibet Lokomotiv Daugavpils – OK Bedmet Kolejarz Opole. Młode łotewskie lokomotywy kontra doświadczeni kolejarze. [ZAPOWIEDŹ]

Optibet Lokomotiv Daugavpils

Autor: Dawid Procajło

Optibet Lokomotiv Daugavpils – OK Bedmet Kolejarz Opole. Młode łotewskie lokomotywy kontra doświadczeni kolejarze. [ZAPOWIEDŹ]

W poniedziałek 06.09 o godz.17, na stadionie Lokomotivu w Daugavpils, rozegrany zostanie w ramach fazy playoff rozgrywek 2 ligi żużlowej, pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy miejscowym Opitbet Lokomotiv Daugavpils (czwarty zespół fazy zasadniczej) a OK Bedmet Kolejarz Opole (pierwszy zespół fazy zasdniczej).

Poprzednie spotkanie obu ekip na łotewskim terenie, miało miejsce w ostatniej kolejce fazy zasadniczej, gdzie po wyrównanym boju minimalnie lepsi okazali się goście ze stolicy polskiej piosenki.

W drużynie gospodarzy tamtego pojedynku, najjaśniej błyszczeli Oleg Michaiłow (11+1 pkt w pięciu startach) oraz Francis Gusts (10+1 pkt w pięciu startach). Ich dobra postawa nie wystarczyła by pokonać przyjezdną drużynę lidera rozgrywek, w barwach której pierwsze skrzypce grali Jacob Thorsell (14+2 pkt w sześciu startach) oraz Andriej Kudriaszow (14+1 pkt w pięciu startach).

Awizowane składy:

Daugavpils Opole awizowane


Po ostatniej kolejce rundy zasadniczej podopieczni trenera Nikołaja Kokina, mogą mówić o odrobinie szczęścia, dzięki której ostatecznie lokomotywy znalazły się w czołowej „4”. Drużynie w kilku ostatnich spotkaniach nie szło najlepiej a zwieńczeniem tego była rezygnacja z usług doświadczonych słabo dysponowanych obcokrajowców, Duńczyka Hansa Andersena oraz Szweda Tomasa H. Jonassona. Mimo kilku porażek, dzięki wynikom innych spotkań zespołowi udało się uzyskać awans do fazy playoff. Trzon ekipy stanowią młodzi ale zarazem doświadczeni miejscowi zawodnicy, którzy w ostatnim czasie mogą się pochwalić zdobyciem brązowego medalu w zawodach o Drużynowe Mistrzostwo Europy U23. Czterech z pięciu reprezentantów znajduje się w prognozowanym składzie a niewykluczone jest, że pod nr 15 znajdzie się miejsce także dla piątego z nich Daniła Kołodinskiego.

O drużynie z Opola napisano w tym sezonie już wiele ciepłych słów i podsumowując ich występy w fazie zasadniczej trudno nie oprzeć się wrażeniu że cel drużyny na ten sezon zbliża się wielkimi krokami. Zbilansowana moc seniorskiej formacji na czele której przez cały sezon stoi odbudowany Szwed Jacob Thorsell, tworzy uzupełniający się monolit, przez co pojedyncze słabe występy nie przysłaniają całokształtu mocy tej formacji. Zawodnicy młodzieżowi wspierani niejednokrotnie przez gości z Częstochowy Mateusza Świdnickiego oraz Bartłomieja Kowalskiego, także pokazują się z coraz lepszej strony, co widać chociażby patrząc na jazdę wypożyczonego z Grudziądza Kacpra Łobodzińskiego czy Marcela Krzykowskiego będącego na co dzień zawodnikiem Śląska Świętochłowice.

Cytując klasyka, można by rzec, że w tej fazie rozgrywek nie ma już słabych drużyn, co za tym idzie z dużą dozą prawdopodobieństwa ujrzymy pasjonujące widowiska, w których stawką będzie awans do wielkiego finału.

#DrugajestEkstra

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×