Żużel - Best Speedway Tv

Opony Anlas ponownie z homologacją! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Opony Anlas ponownie z homologacją!


Opony Anlas ponownie z homologacją!

FIM poinformowała, iż opony Anlas znów mogą być używane przez żużlowców. Jak podano w komunikacie dwa nowe rodzaje opon, wyprodukowane przez turecką firmę, czyli ANLAS SW002 i SW003 przeszły pomyślnie testy i spełniają wymagania określone w przepisach technicznych federacji dla wyścigów torowych. Oznacza to zezwolenie na ich stosowanie we wszystkich zawodach rozgrywanych pod egidą FIM. Pierwsza okazja dla zawodników żeby z nich skorzystać nadarzy się jeszcze w obecnym sezonie, podczas zawodów Speedway of Nations, które mają się odbyć 16-17 października w Lublinie.

Przypomnijmy, że opony typu ANLAS SW001 utraciły homologację po wrocławskich turniejach SGP, w których poza konkurencją byli jeżdżący na nich Maciej Janowski i Artem Łaguta. Po zawodach we Wrocławiu żużlowcy korzystający z opon marki Mitas zaprotestowali, wskazując że zawodnicy stosujący Anlasy zyskują technologiczną przewagę, przez lepszą przyczepność tych opon. Powodem miała być użyta do ich produkcji, zbyt miękka mieszanka, niespełniająca norm technicznych. Badania przeprowadzone, w laboratorium Słoweńskiego Narodowego Instytutu Budownictwa i Inżynierii Cywilnej, a następnie w Turynie potwierdziły słuszność tych podejrzeń. W konsekwencji Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, przed kolejnymi zawodami Grand Prix zabroniła stosowania opony typu ANLAS SW001 we wszystkich zawodach rangi FIM.

W kolejnym komunikacie, wydanym niecały miesiąc później federacja poinformowała, że ponownie przyznała Turkom homologację, a dotyczy ona dwóch nowych rodzajów opon – Anlas SW002 i SW003. Jednocześnie podtrzymano decyzję o odebraniu homologacji oponom o oznaczeniu SW001.

fot. Natalia GotterZostaw komentarz

0/100

×