Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Opolski patent na poznańskie Skorpiony. Kolejarski dream team kontra Woelbert i młode duńskie dynamity. [ZAPOWIEDŹ]

Opolski patent na poznańskie Skorpiony. Kolejarski dream team kontra Woelbert i młode duńskie dynamity. [ZAPOWIEDŹ]

Autor: Dawid Procajło

Opolski patent na poznańskie Skorpiony. Kolejarski dream team kontra Woelbert i młode duńskie dynamity. [ZAPOWIEDŹ]

Po ubiegłotygodniowej inauguracji rozgrywek 2 ligi żużlowej w Daugavpils, czas na dokończenie zmagań 1 kolejki. W najbliższą sobotę 15.05 o godz.12 sezon 2021 rozpoczną drużyny OK Bedmet Kolejarz Opole oraz SpecHouse PSŻ Poznań. Gospodarzami tego spotkania będą zawodnicy ze stolicy polskiej piosenki. Co najważniejsze, będzie to pierwszy mecz żużlowy w tym sezonie w Polsce, który obejrzą kibice z wysokości trybun.


Przedmeczowym „papierowym faworytem” piętnastego w historii starcia ,wydają się być zawodnicy z Opola mający bardzo solidny wyrównany skład, w którym zdecydowany lider wykreuje się wraz z trwaniem sezonu. Drużyna z Poznania, która w zeszłym sezonie zajęła 3 miejsce, zaraz za drużyną Kolejarza, miała przed sezonem swoje problemy, czego potwierdzeniem jest awizowany skład. Kibice śledzący żużel, doskonale jednak wiedzą, że trenerzy mogą jeszcze w dniu meczu dokonać dwóch zmian, więc te personalia mogą jeszcze ulec zmianie.

Bilans meczy:

10 zwycięstw Kolejarza, 0 remisów, 4 zwycięstwa PSŻ

Bilans meczy w Opolu:

6 zwycięstw Kolejarza, 0 remisów, 1 zwycięstwo PSŻ


Awizowane składy:

Awizowane skladyGospodarze tego meczu na pierwszy rzut oka nie mają słabych punktów. Jest jednak kilka niewiadomych dotyczących formy chociażby Jacoba Thorsella, który poprzedni sezon w barwach Wybrzeża Gdańsk w Ewinner 1 lidze, nie może zaliczyć do udanych. Podobny znak zapytania można postawić przy Kamilu Brzozowskim, po jego słabym sezonie w tej samej klasie rozgrywkowej w barwach Polonii Bydgoszcz. Pierwsze mecze udowodnią czy odbudowa formy obu zawodników przebiegnie sprawnie, czy jednak będą oni potrzebować kilku meczy, by wrócić na zadowalający ich samych poziom. Solidnym wzmocnieniem powinien być Rosjanin Andriej Kudriaszow, przybyły z Lokomotivu Daugavpils, w barwach którego z reguły przywoził przyzwoite zdobycze punktowe. Nie można zapomnieć o pozostałych seniorach, którzy stanowili mocny fundament opolskiej drużyny w poprzednim sezonie, a więc Oskarze Polisie i Madsie Hansenie (U24). Po ogłoszonych transferach w listopadzie, mogło się wydawać, że najsłabszym ogniwem Kolejarzy będzie formacja młodzieżowa, gdzie pozostali zawodnicy z małym doświadczeniem, nie wykazujący się dotychczas jakimiś szczególnymi występami. Sytuacja uległa zmianie, najpierw za sprawą partnerstwa z Eltrox Włókniarzem Częstochowa, który na zasadach gościa zaoferował Bartłomieja Kowalskiego oraz Mateusza Świdnickiego, rywalizujących w tym sezonie między sobą o miano doparowego do Jakuba Miśkowiaka. Na mecz z PSŻ desygnowany został drugi z wymienionych młodzieżowców wobec awizowania na najbliższy mecz w drużynie spod Jasnej Góry tego pierwszego. Drugim zawodnikiem U21 w drużynie Kolejarzy na to spotkanie, będzie wypożyczony raptem kilka dni temu z drużyny Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz Kacper Łobodziński.

Drużyna gości nie jest stawiana w tym meczu w roli faworyta, co jednak nie oznacza, że nie ma prawa szukać swoich szans w tym spotkaniu. Ubiegłorocznym liderem drużyny był niewątpliwie Kevin Woelbert, który i tym razem przyjeżdża do Opola w tej roli. Na dobrze znanym sobie owalu jeszcze z sezonu 2019 był zawodnikiem miejscowej drużyny, w kolejnym sezonie 2020 już jako zawodnik PSŻ uzyskał znakomity wynik indywidualny (16 pkt w 6 biegach), pomimo wysokiej przegranej Skorpionów w tamtym meczu 59:31. Wspierać go będą dwa młode duńskie dynamity Matias Nielsen (U24) oraz Jonas Seifert-Salk (U24). Obaj udanie rozpoczęli sezon w swojej rodzimej lidze i w ich dobrej formie kibice z Poznania mogą upatrywać szans na lepszy wynik niż zeszłoroczny. Warto w tym miejscu dodać, że drugi z młodych Skandynawów ma wiele do udowodnienia drużynie z Opola, gdzie ani razu nie miał możliwości na pokazanie się w sezonie 2020. Wielkimi niewiadomymi są pozostali w składzie polscy zawodnicy, mający za sobą nieudany sezon w barwach Skorpionów seniorzy, jeżdżący w przeszłości razem w barwach ROW Rybnik a więc Lars Skupień (U24), Robert Chmiel (U24) oraz niedoświadczeni młodzieżowcy Kacper Kłosok i Jakub Szpytma (wypożyczony z Motoru Lublin). Polscy zawodnicy z formacji seniorskiej, na pewno będą chcieli odbudować swoją formę i udowodnić kibicom PSŻ, że druga szansa, którą otrzymali od klubu, nie będzie przez nich zmarnowana. Zawodnicy młodzieżowi będą chcieli zbierać doświadczenie jazdy w pełnym regularnym sezonie. Wszyscy znamy historię Kacpra Kłosoka i jego debiutu w PGE Ekstralidze w ubiegłym sezonie, po którym nastolatek spotkał się z ogromnym hejtem na swoją osobę, na całe szczęście nie poddał się i dał sobie drugą szansę zaczynając od zera w SpecHouse PSŻ Poznań -drużynie, która wydaje się być stworzona do mentalnej odbudowy zawodników. Co do Jakuba Szpytmy, będzie to jego całkowity debiut, więc na pewno wszystkie oczy będą zwrócone na poczynania tego młodego zawodnika. Z jakim skutkiem zakończy swój występ? Ocenimy po zakończeniu ostatniego biegu w tym meczu.

Podsumowując, kibice przybywajcie na stadiony! Zróbmy możliwy komplet 25% pojemności areny zmagań i cieszmy się zapachem czarnego sportu, tak ukochanego przez Nas wszystkich. Co do spotkania, to ciężko wyrokować czy wynik będzie zbliżony do tego z poprzedniego sezonu, czy może jednak nie okaże się, że Skorpiony pokażą swojego ducha walki i będą jechać o wygraną do ostatniego biegu.

Foto: https://www.facebook.com/kolejarzopole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *