Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogromny pożar, który miał miejsce na stadionie w Brandon prawdopodobnie był podpaleniem

Ogromny pożar

Ogromny pożar, który miał miejsce na stadionie w Brandon prawdopodobnie był podpaleniem

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na stronie „Save Coventry Speedway”, policja bada podpalenie na stadionie w Brandon i zakłada, że mogło to być podpalenie. Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem, konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców, a w akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej. Dym był widoczny z odległości kilku mil od stadionu.

FSqxyvCWUAE5EmE

Co ciekawe, domniemane podpalenie miało miejsce po zakończeniu się konsultacji, związanych z planem złożonym przez grupę „Save Coventry Speedway & Stox”.

„Zgodnie z planem zagospodarowania stadion ma zostać przywrócony do użytku i ulepszony o dodatkowe elementy przeznaczone dla społeczności takie jak np. sala gimnastyczna.”

Wstępne badania pokazały, że 90% społeczeństwa popiera wniosek powrotu kompleksu do działania, jednocześnie sprzeciwiając się przebudowie terenu na zabudowę mieszkalną.

fire crew may22

W końcowym oświadczeniu czytam, że:

„Właściciele nadal stoją przed sądem w związku z naruszeniem „Community Protection Notice” z 2019 roku, a grupa Save Coventry Speedway & Stox Campaign Group została poinformowana dzisiaj, że wyznaczono datę rozprawy, która rozpocznie się 14 listopada.”

„Ten incydent w żaden sposób nie zmienia sedna sprawy: właściciele zamknęli rentowny, przynoszący sukcesy obiekt do uprawiania sportów motorowych pod koniec sezonu 2016 i pozwolili na jego dewastację, a zapotrzebowanie na powrót wyścigów żużlowych w tym miejscu jest bardzo duże.”

Całość oświadczenia można przeczytać na stronie: www.savecoventryspeedway.com

fot. Jeff Davies

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×