Przejdź do treści
Aktualności

Nowy termin Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów

Nowy termin

Autor: Redakcja

Nowy termin Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów

Bydgoszcz będzie gospodarzem tegorocznego finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Najlepsze reprezentacje do 21. lat zmierzą się w mieście nad Brdą 10 września.

To będzie piąty finał zmagań o tytuł najlepszej młodzieżowej reprezentacji żużlowej na świecie, który zostanie rozegrany w Polsce. Jak dotąd, turnieje finałowe odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim, Gnieźnie oraz dwukrotnie w Rybniku. W każdym z nich zwyciężali zawodnicy Żużlowej Reprezentacji Polski. Tym razem, gospodarzem będzie Bydgoszcz.

– Nasze miasto ponownie znalazło się w kalendarzu FIM. Bydgoski tor pokazał wielokrotnie, że jest miejscem, gdzie odbywają się widowiskowe zawody i wierzę, że tak samo będzie i tym razem – powiedział Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Głównym kandydatem do zwycięstwa będą Polacy, którzy wygrali 13 z 16 rozegranych do tej pory turniejów.

Takie zawody zasługują na szczególną oprawę. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z tych zawodników, już niedługo będzie stanowić o sile tego sportu. Jesteśmy przekonani, że będą to zawody godne Drużynowych Mistrzostw Świata – powiedział Karol Lejman, prezes One Sport.

Od lat, Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM rozwija projekty związane ze zmaganiami zawodników do 21. roku życia. W zeszłym roku, z powodu pandemii w zawodach nie mogły wystartować wszystkie drużyny, dlatego FIM postanowiło zmienić formułę turnieju.

Ponownie w 2021 roku, wszyscy zmagają się z problemami, jakie może powodować pandemia, głównie w kwestii podróży. FIM musiało dostosować format z trzema zawodnikami na drużynę reprezentującymi swój kraj w tych Mistrzostwach Świata, tak samo jak w formacie SoN. Dziękujemy organizatorom PZM, One Sport i Bydgoszczy za ciężką pracę włożoną w to wydarzenie – powiedział Przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM, Armando Castagna.

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów odbędzie się 10 września w Bydgoszczy. Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00. Transmisja będzie dostępna na kanale TVP Sport.

źródło. www.polonia.bydgoszcz.pl

fot. polonia .bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *