[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=XsZpbEEi3dI[/embedyt]

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=CLSLRNfnLiY[/embedyt]
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=jyK2dWAaA7E[/embedyt]

Nowy przepis powoduje zmiany nazw klubów!

Polski Związek Motorowy w ostatnim czasie ogłosił regulamin organizacyjny rozgrywek 1. oraz 2. LŻ na rok 2021. Jak co sezon doszło kilka nowych zmian. Najwięcej uwagi wokół siebie wywołał Art. 33a. Jest w nim zawarta informacja o tym, że zespoły z 1. oraz 2 . LŻ w swojej nazwie mogą użyć maksymalnie dwóch członów oraz nazwy miasta. Drużyny z tych rozgrywek będą miały możliwość tylko do jednego sponsora tytularnego, ponieważ do tego dochodzi jeszcze nazwa klubu chyba, że ktoś z niej zrezygnuje. O tym przepisie mówiono już od dawna, po tym jak zespół z 1. LŻ występował pod nazwą Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno. Wiele zespołów nie będzie miało z tym przepisem problemu. Większość drużyn ma pojedynczego sponsora tytularnego albo nie posiada go wcale. Takie zespoły mieszczą się w limicie. Znajdziemy jednak kluby, które przekraczają obręb maksymalny.  


W grudniu ubiegłego roku zespół z Ostrowa Wielkopolskiego ogłosił, że drużyna w zbliżającym się sezonie będzie dalej występowała pod nazwą Arged Malesa TŻ Ostrovia. W wyniku wprowadzenia nowego przepisu pierwszoligowy klub musi zrezygnować z jednego ze sponsorów tytularnych. W nazwę drużyny wchodzą firmy: „Arged” oraz „Malesa”. Do tego dochodzi „TŻ Ostrovia” i razem robią się trzy człony. Kolejnym klubem, który ma podobny problem jest Stal Rzeszów. Dopiero, co zespół z podkarpacia ogłosił dwóch nowych sponsorów tytularnych i powrót do starej nazwy. Aktualne miano tej drużyny brzmi 7R Stolaro Stal Rzeszów. Świeży regulamin zmusza drugoligową drużynę do rozstania się z jednym ze sponsorów. Firmy „7R” oraz „Stolaro” dają już dwa człony, które są limitem. Do tego dochodzi nazwa klubu „Stal” i bariera jest przekroczona. W poprzednim sezonie jeden z zespołów drugoligowych także by miał obecnie podobny problem. Mowa o Kolejarzu Opole, którego sponsorami tytularnymi były firmy: „OK” oraz „BEDMET”. Obecnie klub poinformował, że w następnym sezonie na tym miejscu zostaje druga z ww. spółek. Absolutnym liderem w poprzednim roku, który miał aż trzech sponsorów tytularnych w nazwie jest zespół z Gniezna. Czerwono-czarni w ubiegłym sezonie mieli aż czteroczłonową nazwę. Ulegnie ona zmianie i klub ogłosił, że poznamy ją już wkrótce.

Nowy przepis dotyczy tylko 1. oraz 2. LŻ. Gdyby w PGE Ekstralidze wprowadzono podobny limit to jeden z klubów także by miał problem. Mowa oczywiście o zespole z Grudziądza, który pochwalił się nową nazwą ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM składającą się z trzech członów.

Cały regulamin możecie sprawdzić Tutaj.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Nowy przepis powoduje zmiany nazw klubów! 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *