Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Norbert Krakowiak wypożyczony do ebebe PSŻ Poznań!

Norbert Krakowiak

Autor: Dawid Procajło

Norbert Krakowiak wypożyczony do ebebe PSŻ Poznań!

Sezon 2023 ruszył w końcu z przysłowiowego kopyta i jak to ma często miejsce w żużlowym światku, dochodzi do pierwszych selekcji oraz przetasowań w podstawowych formacjach rywalizujących ze sobą drużyn. Ten ruch z pewnością może zaskakiwać ale dla samego zawodnika daje możliwość regularnej jazdy i sporą szansę stania się jedną z pierwszoplanowych postaci w nowym zespole.
glowne


Norbert Krakowiak bo o nim mowa, został wypożyczony z ekstraligowego Zooleszcz GKM Grudziądz do beniaminka 1. Ligi Żużlowej a więc drużyny ebebe PSŻ Poznań. Dla niespełna 24-letniego zawodnika urodzonego nomen omen w Poznaniu to będzie powrót na pierwszoligowy szczebel rozgrywkowy po 5 latach kiedy to poprzednio startował w barwach gnieźnieńskiego Startu. Później młody zawodnik wskakując na poziom ekstraligowy reprezentował barwy Falubazu Zielona Góra oraz GKM-u Grudziądz.


W obecnym sezonie Norbert Krakowiak, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich dwóch sezonach, sposobił się do jazdy w podstawowej formacji drużyny grudziądzkich „Gołębi’. Zbudowany przez włodarzy klubu szeroki skład wymusił na zawodnikach rywalizację o miejsce w podstawowej formacji. W bezkrwawej selekcji nie pomógł w tym również powrót Wadima Tariasienki jako zawodnika startującego na polskiej licencji.

Żużel. Cellfast Wilki Krosno wygrywają w ciężkim meczu z Zooleszcz GKM Grudziądz 49:41. Problemy z torem i kontuzja Pedersena!


Mimo tegorocznych występów w wyjazdowym spotkaniu z ebut.pl Stalą Gorzów oraz domowym z Fogo Unią Leszno, władze grudziądzkiego GKM-u postanowiły dać zawodnikowi zielone światło w znalezieniu nowego miejsca w którym żużlowiec mógłby liczyć na regularne starty. Na spotkanie z Cellfast Wilkami Krosno Norbert Krakowiak nie został już awizowany, więc stało się jasne, że decyzja klubu jest podtrzymana. Z takiej możliwości skorzystały władze poznańskiego beniaminka 1. Ligi Żużlowej kontraktując zawodnika na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu.

galeria 2


Nowa drużyna w której będzie występował Norbert Krakowiak, do tej pory odjechała dwa spotkania w których zanotowała domową wygraną z Trans MF Landshut Devils (48:42) oraz domową przegraną z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź (43:47). Transfer ten z pewnością jeszcze bardziej ożywi rywalizację wśród krajowej formacji zespołu poznańskich „Skorpionów” i może być rozwiązaniem na bolączki jakie wystąpiły podczas ostatniego przegranego spotkania.


Foto: Emilia Hamerska – Lengas

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×