Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Norbert Krakowiak ma nowy klub. Będzie jeździł z całą armią Polaków

Norbert Krakowiak
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Norbert Krakowiak ma nowy klub. Będzie jeździł z całą armią Polaków

Lada moment zamyka się okienko transferowe w lidze szwedzkiej. Niektóre kluby decydują się jeszcze na podpisywanie kontraktów last minute z zawodnikami, którzy poszerzą nieco ich kadrę i dadzą więcej możliwości trenerom. W ten sposób do Piraterny Motala trafił Norbert Krakowiak.

Polska Piraterna Motala

W Motali postawiono w tym roku na wielu polskich zawodników. Krakowiak dołącza bowiem do braci Pawlickich, Macieja Janowskiego, Oskara Fajfera, Pawła Przedpełskiego i Jakuba Krawczyka, którzy już wcześniej podpisali umowy z tym klubem. Poza nimi w kadrze jest czech Vaclav Milik, a także trzech zawodników rodem ze Szwecji: Jonathan Ejnermark, Erik Persson oraz Ludvig Selvin.

Szwecja okazją do poszerzenia wachlarza umiejętności

24-latek przed tym sezonem zmienił klub w lidze polskiej. W nowych rozgrywkach zadebiutuje w barwach Wilków Krosno. Poprzednią kampanię spędził na wypożyczeniu w PSŻ Poznań. Sezon zaczynał jeszcze jako ekstraligowy zawodnik w GKM-ie Grudziądz. Ambicją wciąż młodego żużlowca jest z całą pewnością powrót do ścigania się na najwyższym poziomie w Polsce. Starty w Szwecji mogą pomóc mu rozwinąć się jako zawodnik, co przełoży się na lepsze wyniki również w naszcyh rodzimych ligach.

krakowiak 2
Fot. Roman Biliński
psychologii
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na Facebooku. Kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *