Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Nieudany występ Tarasienko w Częstochowie „Nic mi nie gryzło. Może odnajdowałem się na torze nie w tym miejscu”

żużel
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Paweł Płóciniak

Nieudany występ Tarasienko w Częstochowie „Nic mi nie gryzło. Może odnajdowałem się na torze nie w tym miejscu”

ZOOleszcz GKM Grudziądz na koniec pierwszej części rundy zasadniczej przegrał z Krono-Plast Włókniarzowi Częstochowa 51:39. Jeden z liderów GKM-u Wadim Tarasienko zawiódł w tym spotkaniu, zdobywając tylko 5 oczek w 6 startach.

Wadim Tarasienko nie może zaliczyć piątkowego spotkania przeciwko Krono-Plast Włókniarzowi Częstochowa do udanych. Rosjanin z polskim paszportem zanotował na swoim koncie tylko 5 punktów. Przy zastępstwie zawodnika za kontuzjowanego Jasona Doyle’a zabrakło zdecydowanie punktów Wadima do odniesienia lepszego rezultatu pod Jasną Górą. GKM dzięki dobrej postawie Fricke’a i Lidsey’a dojechał do 39 punktów.

Nic mi nie gryzło. Może odnajdowałem się na torze nie w tym miejscu, muszę dokładnie przejrzeć mecz i zobaczyć, o co chodzi. Pamiętam ustawienia, jakie miałem na każdy bieg i zobaczyć czy to faktycznie nie pojawiałem się w tych momentach, gdzie powinienem czy to motor nie chciał jechać. Wiem na pewno, w niektórych biegach chciałem wycisnąć z tego motoru troszeczkę więcej, ale po prostu się nie dało i rywal był szybszy ode mnie. – powiedział Wadim Tarasienko.

Tarasienko musi szybko wyciągnąć wnioski po słabszym spotkaniu w Częstochowie i skupić się już na następnych zawodach, bo już w piątek 7 czerwca rozpoczęcie rundy rewanżowej w PGE Ekstralidze. Wtedy ZOOleszcz GKM Grudziądz jedzie na bardzo ciężki teren aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski oraz liderów tabeli, czyli do Lublina na pojedynek z Orlen Oil Motorem.

443843028 1072218597845303 3523421706180015172 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
Wadim Tarasienko
Fot. Emilia Hamerska Lengas

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *