Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Niespotykana sytuacja! Janowski wylądował w karetce po upadku przed wyścigiem

Janowski

Autor: Jakub Bielak

Niespotykana sytuacja! Janowski wylądował w karetce po upadku przed wyścigiem

Do niespotykanej sytuacji doszło przed wyścigiem szóstym. Stojący pod taśmą Janowski nagle wystrzelił do przodu razem ze swoim motocyklem i upadł na plecy. Wszystko wydarzyło się, zanim w ogóle rozpoczęła się procedura startowa.

Maciej Janowski stał pod taśmą na kilkanaście sekund do zakończenia czasu dwóch minut. „Magicowi” nagle spod tyłka zaczęła uciekać maszyna, która wystrzeliła jak z procy. Od razu zawodnika podniosło na tylne koło, a on sam nie mógł nic zrobić. Powodem takiej sytuacji była awaria sprzętu, zupełnie niezależna od działań zawodnika.

Janowski upadł na plecy, ale to nie to było najgorsze. Kierownica spadła mu na prawą nogę i to właśnie ona może być kontuzjowana. Lider Betard Sparty Wrocław zwijał się z bólu i na noszach został wniesiony do karetki. W niej opuścił też tor.

Chwilę później dostaliśmy wstępne informacje o stanie zdrowia Polaka.

„Podejrzenie urazu stawu skokowego prawej nogi” – taką informację przekazał Łukasz Benz od fizjoterapeuty wrocławskiej drużyny.

Czy kibice wrocławskiej drużyny powinni się martwić? Niekoniecznie. Jak wiemy, prawa noga w przypadku żużlowca to „najlepsza” kończyna, z jaką można mieć problemy.


AKTUALIZACJA: „Magic” opuścił już stadion w karetce i udał się na badania. W meczu już nie wystąpi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *