Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Niespodzianka w Bydgoszczy. Pokaz siły Bellego i toruńskich juniorów.

Niespodzianka w Bydgoszczy. Pokaz siły Bellego i toruńskich juniorów.

Autor: Redakcja

bstv
Niespodzianka w Bydgoszczy. Pokaz siły Bellego i toruńskich juniorów. 4

Niespodzianka w Bydgoszczy. Pokaz siły Bellego i toruńskich juniorów.

Zaskakującym rezultatem zakończyło się towarzyskie spotkanie Abramczyk Polonii Bydgoszcz z eWinner Apatorem Toruń. Gospodarze ograli ekstraligowego rywala 49:41. Do połowy spotkania torunianie prowadzili sześcioma punktami, jednakże pierwszoligowi bydgoszczanie odrobili tę stratę z nawiązką i wygrali z ośmiopunktową zaliczką. Wyróżnić należy jazdę Davida Bellego oraz toruńskich młodzieżowców.

Niemałą sensację mieli okazję oglądać kibice na youtubowym kanale Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Gryfy pokonały w sparingu na własnym torze toruński eWinner Apator, ekstraligowego beniaminka. W drużynie bydgoskiej zdecydowanie najlepiej spisywał się David Bellego. Francuz w całym spotkaniu zdobył aż 13 punktów. Swoje zadanie  z powodzeniem wykonali także Grzegorz Zengota, Andreas Lyager i Wadim Taranienko. Po początkowych niepowodzeniach poprawnie pojechał także Adrian Gała.

W drużynie toruńskiej seniorzy spisali się poniżej oczekiwań. Żaden z nich nie zdołał osiągnąć dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Zaledwie jedną trójkę zdobyli Robert Lambert i Paweł Przedpełski. Adrian Miedziński Tobiasz Musielak nie wygrali biegu ani razu. W zamian za to z bardzo dobrej strony pokazali się świeżo wdrażający się do drużyny juniorzy. Karol Żupiński zdobył łącznie 8 punktów, natomiast Krzysztof Lewandowski zanotował 5 punktów i 2 bonusy. Obaj zawodnicy wystąpili w pięciu biegach.

Pierwsza połowa spotkania należała zdecydowanie do ekipy eWinner Apatora. Torunianie po przegranym podwójnie pierwszym biegu rozpoczęli marsz po jak najwyższą przewagę nad gospodarzami. Nieźle prezentował się Robert Lambert i Paweł Przedpełski. Dużą rolę odgrywali też juniorzy dorzucając swoje punkty. Bydgoszczanie nie byli jednak wyłącznie tłem dla swoich odwiecznych rywali. Od początku spotkania dobrą dyspozycję pokazywali Bellego, Tarasienko i Lyager. Torunianom pary wystarczyło do zakończenia ósmego biegu, kiedy to wypracowali sześciopunktową przewagę nad Abramczyk Polonią. Od dziewiątego wyścigu bydgoszczanie rzucili się do odrabiania strat. Do punktów wymienionej wyżej trójki swoje zdobycze dorzucali jeszcze Zengota oraz Gała, a także Berge. Gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie po 11 biegu, który wygrała podwójnie para Gała-Zengota nad duetem Przedpełski-Żupiński. Do końca meczu udało im się podnieść przewagę do 8 punktów. Mecz zakończył się wynikiem 49:41.

Wyrazy uznania należą się Abramczyk Polonii Bydgoszcz za odrobienie strat z nawiązką i to w starciu z ekstraligowym rywalem. Tym samym dają sygnał, że w rozpoczynającym się sezonie będą w stanie walczyć o miejsce w pierwszej czwórce. Nie będzie to łatwe zadanie, jak się spojrzy na konkurencję, jednakże wygrana nad ubiegłorocznym triumfatorem eWinner 1 ligi, nawet osłabionym, to dobry rezultat. Czy zatem torunianie po dzisiejszym sparingu powinni się zacząć obawiać o wyniki w Ekstralidze? Niekoniecznie. Po stronie gości zabrakło kluczowych Chrisa i Jacka Holderów. Ich obecność najprawdopodobniej zmieniłaby przebieg meczu na korzyść torunian. O ile w tym meczu wynik punktowy Musielaka i Miedzińskiego nie powinien zbytnio dziwić, gdy się spojrzy na ich ubiegłoroczne zdobycze na torze w Bydgoszczy, o tyle od Roberta Lamberta czy Pawła Przedpełskiego z pewnością można było oczekiwać więcej. Na plus zdecydowanie Karol Żupiński i Krzysztof Lewandowski, którzy dzisiejszym występem dali nadzieję na skuteczną jazdę w rozpoczynającym się sezonie. Wygląda na to, że obaj młodzieżowcy są w stanie potwierdzić swoje talenty, jeżeli będą w stanie w ekstralidze jeździć na takim poziomie, jak przeciwko Abramczyk Polonii. Niemniej nie należy pompować zanadto oczekiwań i dać im się w spokoju rozwijać, a efekty na pewno przyjdą.

Transmisja z meczu dostępna pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=RMk9DCJegWg

Abramczyk Polonia Bydgoszcz 49:41 eWinner Apator Toruń

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

9. Grzegorz Zengota – 8+2 (2*,3,1,2*)
10. Andreas Lyager – 9 (3,0,3,0,3)
11. Wadim Tarasienko – 8 (3,2,3,-)
12. Adrian Gała – 6+1 (t,0,1,3,2*)
13. David Bellego – 13 (3,2,2,3,3)
14. Mateusz Błażykowski – 0 (t,0,w,-)
15. Nikodem Bartoch – 2 (1,0,1)
16. Brayden McGuinness – 0 (0)
17. Dimitri Berge – 3 (3,0)

eWinner Apator Toruń

1. Paweł Przedpełski – 6 (0,3,2,1,d)
2. Tobiasz Musielak – 6 (2,1,t,2,1)
3. Robert Lambert – 9 (1,1,3,2,2)
4. brak zawodnika
5. Adrian Miedziński – 7+3 (1*,2,2,1*,1*)
6. Karol Żupiński – 8 (3,2,3,0,0)
7. Krzysztof Lewandowski – 5+2 (2*,1,1*,1,d)

IMG 7057
Niespodzianka w Bydgoszczy. Pokaz siły Bellego i toruńskich juniorów. 5
baner 1200 200
Niespodzianka w Bydgoszczy. Pokaz siły Bellego i toruńskich juniorów. 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×