Niemiecki talent dołącza do Belle Vue Aces!

Niemiecki talent dołącza do Belle Vue Aces!

W mediach społecznościowych Belle Vue Aces ogłoszono nazwisko 5. zawodnika drużyny. Jest nim 17-letni Norick Bloedorn, który w polskiej lidze znany jest ze startów w Landshut Devils.

Młody Niemiec ma za sobą bardzo udany rok w 2. Lidze Żużlowej, a od przyszłego sezonu będzie ścigał się również w brytyjskiej Premiership. Oprócz Bloedorna w ekipie z Manchesteru są na razie Max Fricke, Charles Wright, Brady Kurtz i Tom Brennan. Przed startem sezonu klub będzie musiał zakontraktować jeszcze minimum dwóch zawodników.

Nowy nabytek Belle Vue Aces w zeszłym sezonie po raz pierwszy w karierze miał okazje ścigać się na National Speedway Stadium przy okazji Memoriału Petera Cravena. Bloedorn zdobył wtedy 4 punkty i zakończył rywalizację na 11. pozycji. Mimo tego działacze, którzy od dłuższego czasu obserwowali młodzieżowca zdecydowali się na ściągnięcie go do zespołu.

„Jest profesjonalnym, młodym zawodnikiem, który wkłada 100% w każdy bieg i chociaż ścigał się tylko raz w Manchesterze w 2021 roku, uważamy, że zasłużył na szansę pokazania, co potrafi” – powiedział dla klubowych mediów menadżer zespołu Mark Lemon.

fot. Sandra Rejzner

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.
Avatar of Jakub Żak

O Jakub Żak

Piszący z pasją i zaangażowaniem, fan sportu (zwłaszcza czarnego). Miłośnik mijanek bez hamulców na każdym torze i w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.