Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Niedzielne mecze PGE Ekstraligi odwołane! Poznaliśmy nowe terminy

Ekspert krytykuje
Fot. Cellfast Wilki Krosno

Autor: Krzysztof Choroszy

Niedzielne mecze PGE Ekstraligi odwołane! Poznaliśmy nowe terminy

Obecny weekend nie obfituje w wiele żużlowych wydarzeń, gdyż w piątek mieliśmy dwa mecze ekstraligowe, natomiast w sobotę zobaczymy tylko 2. rundę SEC w Gustrow. Wszystko za sprawą niekorzystnych prognoz pogody, które przewidują, że nad Polską w sobotę i niedzielę nadciągnie obfity deszcz. Z tego powodu odwołane zostały wszystkie mecze Pierwszej i Drugiej Ligi Żużlowej.

KOL zdecydowała w sprawie wydarzeń po meczu w Lesznie. Tai Woffinden ukarany!

W sobotnie przedpołudnie potwierdziły się najgorsze informacje, co do niedzielnych rozstrzygnięć PGE Ekstraliga. Władze ligi poinformowały, że oba mecze nie odbędą się w pierwotnym terminie, powodem to samo, co przy pozostałych spotkaniach w naszym kraju. Od razu poinformowano o nowych terminach, a z racji początku fazy play-off w kolejną niedzielę, zawody muszą odbyć się w środku tygodnia, więc postawiono na środę. O godzinie 18:00 Wilki Krosno podejmą u siebie Unię Leszno, natomiast o 20:00 odbędzie się hit kolejki lider, Sparta Wrocław zmierzy się z wiceliderem, czyli Motorem Lublin.

Taki stan rzeczy sprawia, że żużlowców, którzy ścigają się również w Szwecji, czeka powrót od razu po wtorkowych spotkaniach do Polski, aby dokończyć rundę zasadniczą. Taki termin jednak był jedyną możliwą opcją, z racji na ligi zagraniczne, a także odbywające się w piątek zawody SON2 i sobotnie Grand Prix w Rydze.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *