Żużel - Best Speedway Tv

Nie przewidziano pieniędzy na dalszą przebudowę obiektu przy ul. Sportowej | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
pieniędzy

Nie przewidziano pieniędzy na dalszą przebudowę obiektu przy ul. Sportowej

Nie przewidziano pieniędzy na dalszą przebudowę obiektu przy ul. Sportowej

Bydgoscy radni zaakceptowali budżet miasta na 2023 rok. A ku zaskoczeniu zabrakło w nim pieniędzy na dalszą przebudową obiektu przy ul. Sportowej 2. Dochody miasta Bydgoszczy zaplanowano na 2,4 mld zł, wydatki – 2,8 mld. Deficyt ma wynieść ok. 400 mln złotych wspomina gazeta pomorska.

Tomasz Wójtowicz – twórca PSŻ Poznań i wskrzesiciel żużla na Golęcinie, wielki pasjonat życia

– Pamiętajmy o tym, że funkcjonujemy w negatywnych warunkach budżetowych. Zabierane nam są dochody z podatku od osób fizycznych, narzucane są nam nowe zadania jak np. dystrybucja węgla. One zakłócają tryb działania – mówił Piotr Tomaszewski, ratuszowy skarbnik. – Niestety, głównym elementem dyskusji z rządem jest to, żebyśmy się mogli zadłużać, ale dzisiaj, a nie w oparciu o długofalowa prognozę. To nie jest kwestia tego, że rząd nam da PIT, ale tego, że nie wiemy, jak będą wyglądały dochody w przyszłym roku. Dziś nie mamy możliwości oceny ryzyka i szans; decyzje podejmowane przez rząd nie są wypracowane przez diagnozę dodał.

Na facebooku. a dokładnie na profilu Urzędu Miasta Bydgoszczy pojawiła się informacja, na co zabraknie pieniędzy. Wśród inwestycji, które nie powstaną lub nie zostaną dokończone, znalazł się dalszy remont stadionu Polonii. Spora grupa internautów od razu przypomniała, że kiedy w 2010 roku Rafał Bruski kandydował na stanowisko sternika grodu nad Brdą obiecywał przebudowę obiektu.

Przypomnijmy, że w 2020 roku oddano do użytku nowoczesną trybunę na 2,5 tys. miejsc, spełniającą wymogi ekstraligi żużlowej. Dla zawodników został wybudowany nowy park maszyn, obejmujący boksy i garaże. Żużlowcy do dyspozycji mają także zaplecze socjalno-sanitarne. Dla zapewnienia większego komfortu powstały miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na ten cel miasto Bydgoszcz wydało 23 mln zł.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – KLIKNIJ TUTAJ

fot. Sonia Kaps

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×