Żużel - Best Speedway Tv

Nicolai Klindt w mocnych słowach o Kowalskim i dopingu technologicznym | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nicolai Klindt w mocnych słowach o Kowalskim i dopingu technologicznym

Lider Wybrzeża

Nicolai Klindt w mocnych słowach o Kowalskim i dopingu technologicznym

Nicolai Klindt znany jest ze swojej aktywności na Twitterze. Tym razem lider Zdunek Wybrzeża Gdańsk zdecydował się odnieść do afery z Bartłomiejem Kowalskim na pierwszym planie. Przypomnijmy, że młody Polak nie przeszedł kontroli sprzętu przed meczem ligi szwedzkiej. Gaźniki, których miał zamiar używać 21-latek, okazały się niezgodne z regulaminem.

Czołowy polski junior jeździł na nieregulaminowym sprzęcie?!

“Nie wierzę, że w 2023 roku możesz używać nielegalnego sprzętu, zostać złapanym i kontynuować jazdę, jak gdyby nigdy nic się nie stało. A gdybyś wziął większą niż przyzwoloną ilość witamin poprzez zastrzyk, zostaniesz zawieszony. Jak to działa?” – grzmi na Twitterze Nicolai Klindt.

Bartłomiej Kowalski mógł bez żadnego problemu wziąć udział w spotkaniu, przed którym zostały skonfiskowane jego nielegalne gaźniki. Doświadczony Duńczyk ma sporo racji – przyzwalając na normalny start polskiemu juniorowi, wysyłamy sygnał, że każdy może jeździć na nielegalnym sprzęcie, dopóki nie zostanie złapany. A jak zostanie, sprzęt po prostu zostanie skonfiskowany, a żużlowiec może wziąć udział w zawodach już na regulaminowych maszynach.

Doping technologiczny w sporcie motorowym, takim jak żużel, jest o wiele istotniejszy, niż doping czysto fizyczny. Przymykanie oka na sytuacje taka, jak ta, która wydarzyła się we wtorkowy wieczór w lidze szwedzkiej, jest kompletnie nieprofesjonalne. Kowalski nie został ukarany, bo “miał zamiar” wystartować na nieregulaminowym sprzęcie, lecz koniec końców tego nie uczynił. Stało się tak jedynie przez kontrolę. Gdyby nie ona, junior wystartowałby z nielegalną przewagą sprzętową nad rywalami. Dlaczego więc zawodnik jest w ogóle dopuszczany do zawodów?

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×