Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Nicki Pedersen w przyszłym sezonie w Grudziądzu?! Jest wstępne porozumienie!

reprezentacji Danii
Fot. Michał Szmyd

Autor: Marcin Boroch

Nicki Pedersen w przyszłym sezonie w Grudziądzu?! Jest wstępne porozumienie!

ZOOleszcz GKM Grudziądz rozpoczyna rozmowy ze swoimi liderami, aby pozostali w drużynie na kolejny rok. Pierwszym, który dogadał się z władzami jest Nicki Pedersen.

Kulisy transferowych rozmów z Thomsenem – “Sytuacja była przedstawiana jasno: możemy rozmawiać o transferze, jeśli nie będzie porozumienia ze Stalą”

Według naszych informacji szkoleniowiec reprezentacji Danii i obecny zawodnik ZOOleszcz GKM Grudziądz porozumiał się co do startów w kolejnym sezonie z aktualnym pracodawcą. Więc obie strony doszły do wstępnego porozumienia, ale umowa nie została jeszcze przez niego podpisana.

Dla trzykrotnego Mistrza Świata będzie to piąty sezon w barwach „Gołębi”. Jego przygoda z tym klubem rozpoczęła się w 2020 roku, który zakończył ze średnią 2.057 punktu na spotkanie. Zdecydowanie najlepiej radził sobie w tamtym sezonie, gdzie miał drugą średnią ligową, ustępując jedynie Bartoszowi Zmarzlikowi. Zaznaczyć jednak trzeba, że wystąpił w zaledwie pięciu spotkaniach, gdyż nabawił się bardzo poważnej kontuzji, która wykluczyła go ze startów do końca sezonu.

Niestety kibice GKMu Grudziądz narzekają na obecną dyspozycję doświadczonego zawodnika. Żużlowiec miał po raz kolejny być liderem zespołu, lecz fakty są takie, że z wyjątkiem kilku spotkań zawodzi na całej linii, notując najgorszy sezon (liczbowo) od 2017 roku. Wtedy w barwach Unii Leszno, legitymował się średnią 1.750. Dla porównania, na tę chwilę wynosi ona 1.962, a ostatnie ligowe spotkanie zakończył z trzema defektami i tylko jednym zdobytym punktem. Co gorsza, zajmuje 17.miejsce w rankingu, co jest jego najgorszym wynikiem w całej historii startów na polskich podwórkach. Zakontraktowanie Nickiego być może będzie się wiązać z niezadowoleniem sympatyków klubu z województwa kujawsko-pomorskiego.

Statystyki Nickiego Pedersena w obecnym sezonie:

  • Mecze – 12
  • Punkty – 102
  • Bonusy – 3
  • Średnia biegopunktowa – 1.962 (2.250 – dom, 1.524 – wyjazd)
  • Pozycja w rankingu – 17 (najgorsza w całej historii startów na polskich torach)

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *