Żużel - Best Speedway Tv

Nadchodzi SEC, inny niż wszystkie | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nadchodzi SEC, inny niż wszystkie

Nadchodzi SEC, inny niż wszystkie

Już za 3 dni odbędzie się inauguracja cyklu SEC w Toruniu. Sprzedaż biletów na imprezy w Rybniku Gnieźnie i Toruniu już się rozpoczęła, a za niedługo zacznie się sprzedaż biletów na zawody w Bydgoszczy. Tegoroczny cykl będzie inny i w jakimś stopniu na pewno wyjątkowy.

W latach 2013-2019 SEC składał się z czterech rund finałowych, z których dwie odbywały się w w naszym kraju. W tym roku odbędzie się aż 5 rund i wszystkie w Polsce. Dla kibiców z zagranicy nie jest to najlepsza wiadomość, ale dzięki tej decyzji cykl będzie mógł być oglądany na żywo przez część kibiców, a uczestnicy, którzy na chwilę obecną nie opuszczają Polski, nie będą musieli jechać daleko na pojedyncze rundy. Kolejną wielką zmianą względem poprzednich lat jest to, że zwycięzca tegorocznego cyklu ma zapewnioną jazdę w SGP 2021, co z pewnością zwiększy motywację poszczególnych zawodników.

Tegoroczna obsada również jest dość ciekawa, mimo że podobna do tej z poprzedniego roku. Do stałych uczestników należą m.in.: Leon Madsen, Nicki Pedersen, Grigorij Łaguta, Robert Lambert, Peter Ljung i Mikkel Michelsen. Polskę reprezentować będą Krzysztof Kasprzak, Kacper Woryna i Bartosz Smektała. Pełna lista uczestników robi wrażenie, ale jeszcze bardziej imponują zawodnicy, którzy pojadą na pojedynczych zawodach z dziką kartą. Obecnie wiadomo o dzikich karatach na pierwsze 3 rundy. Na inauguracji w Toruniu w cyklu zadebiutuje Bartosz Zmarzlik, podczas drugiej rundy w Bydgoszczy pojedzie dwu-krotny Indywidualny Mistrz Europy – Emil Sayfutdinow, natomiast w Gnieźnie kibice będą mogli podziwiać Patryka Dudka.

Zbliżający się Tauron SEC będzie wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. W tym roku ze względu na epidemie może nie odbyć się Grand Prix. Na chwilę obecną nie ma wciąż oficjalnych informacji, w jakiej formie i czy SGP się odbędzie, na razie w kalendarzu zostały tylko 4 rundy: we Wrocławiu, Vojens, Pradze i Toruniu. Nawet jeżeli cykl się odbędzie, to niestety będzie trzeba na niego jeszcze trochę poczekać, dzięki czemu SEC będzie obserwowany przez większą liczbę osób.

Tegoroczny cykl, będzie w pełni transmitowany w międzynarodowej stacji Eurosport, dzięki czemu fani żużla z całego świata będą mieli możliwość obejrzenia wszystkich zawodów. Szykuje się przed nami 5 świetnych imprez i mimo tego, że stadiony nie będą w wypełnione ze względu na epidemię ten cykl może być jednym z najlepszych w historii Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Zostaw komentarz

0/100

×