Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. To wtedy dwa zaległe mecze z poprzedniej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi

Metalkas 2. Ekstraligi
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. To wtedy dwa zaległe mecze z poprzedniej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi

Ostatni weekend nie należał do najlepszych dla wszystkich kibiców sportu żużlowego. W sobotę i niedzielę górą była pogoda i opady deszczu, które nie pozwoliły na rozegranie kilku spotkań. Zostały one odwołane i przełożone na inny termin. Dzisiaj poznaliśmy nowe daty dla dwóch pojedynków Metalkas 2. Ekstraligi #OrzechowaOsada PSŻ Poznań z Abramczyk Polonią Bydgoszcz oraz Arged Malesą Ostrów z H.Skrzydlewska Orłem Łódź.

W Poznaniu już godzinę przed zawodami zaczęło padać i było pewne, że to, o ile się rozpocznie, to nie pojedzie zgodnie z planem. Po opadach doszło do prac torowych mających doprowadzić nawierzchnią do jak najlepszego stanu, ale tuż przed godziną 14 ponownie zaczęło lać. Od tego czasu trwały intensywne prace, a na 15:00 zaplanowana została próba toru. Finalnie spotkanie odwołano po kolejnych opadach, które przyszły do stolicy województwa wielkopolskiego.

W sobotę na ostrowskim torze zawodnicy zdołali odjechać 6 wyścigów, po czym zawody zostały przerwane. Już wcześniej nad stadionem pojawiły się opady, które po przerwaniu spotkania dość szybko ustały. Wtedy podjęto decyzję o próbie przygotowania nawierzchni do stanu, który pozwoliłby na kontynuowanie zawodów. Przerwa trwała jednak ponad godzinę, aż w końcu znów pojawił się deszcz, co spowodowało definitywne przerwanie meczu.

Poznaliśmy już termin, w którym oba mecze mają się odbyć. Dzisiaj Speedway Ekstraliga oficjalnie przekazała je w mediach społecznościowych. W Ostrowie Wielkopolskim i Poznaniu ekipy zmierzą się w piątek 7 czerwca. Początek zarówno starcia PSŻ-u Poznań z Polonią Bydgoszcz jak i Arged Malesy Ostrów z Orłem Łódź zaplanowano na godzinę 18:00.

Żużel
Fot. Własne
deszcz psz
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×