Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Na Monmore Green Wilki minimalnie lepsze od Trygrysów

Na Monmore Green

Autor: Małgorzata Olejniczak

Na Monmore Green Wilki minimalnie lepsze od Trygrysów

W jedynym poniedziałkowym starciu, brytyjskiej Premiership Wolverhampton Wolves, na Monmore Green pokonali Sheffield Tigers 46:44. Drugie zaplanowane na 2 sierpnia spotkanie pomiędzy King’s Lynn Stars z Belle Vue Aces zostało przełożone z powodu złych warunków atmosferycznych.

Tygrysy na Monmore Green stawiły się bez kontuzjowanego Adama Ellisa, za którego stosowane było zastępstwo zawodnika. Natomiast do ekipy z Wolverhampton, po kontuzji obojczyka wrócił jej lider Sam Masters, który stanął pod taśmą już w pierwszym biegu, w towarzystwie swojego kolegi z drużyny Steve’a Worralla. Przeciwko nim ekipa Tygrysów wystawiła Jacka Holdera i kapitana zespołu Kyle’a Howartha. Starcie zakończyło się remisem, a Masters przyjechał za plecami Worralla, Howartha i Holdera.

Daniel Bewley po niedzielnym meczu z Włókniarzem Częstochowa – „Mam nadzieję, że uda nam się to poprawić i w Częstochowie będzie lepiej”

W drugiej gonitwie para gości Justin Sedgmen – Connor Mountain fantastycznie wyszła spod taśmy i podwójnie pokonała duet Leon Flint – Drew Kemp, wyprowadzając Tygrysy na prowadzenie. Ekipa z Sheffield utrzymała je do końca szóstego starcia, po którym na tablicy widniał wynik 17:19. W międzyczasie Luke Becker zdążył wygrać biegi trzeci i piąty, a Sam Masters, zdobywając trójkę w biegu szóstym pokazał, że mimo, iż nie jest jeszcze w pełni sił, potrafi wygrywać biegi.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się zwycięstwem Wilków w siódmym starciu, w którym, po defekcie Kyle’a Howartha, Nick Morris minął metę przed Lewisem Kerrem i Drew Kempem. W efekcie po dwóch seriach obie drużyny zgromadziły po 21 punktów.

Po remisowym ósmym starciu, w biegu dziewiątym Wilki zadały Tygrysom podwójny cios, za sprawą pary Ryan Douglas – Luke Becker. Duet gospodarzy nie dał najmniejszych szans Tobiaszowi Musielakowi i Jastinowi Sendgmenowi, wygrywając 5:1, i wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie, którego Wilki nie oddały już do końca meczu. Starcia dziesiąte, dwunaste i trzynaste zakończyły się remisami, a jedenaste wygrali goście 2:4. W tej fazie spotkania błysnął Tobiasz Musielak, który w biegach jedenastym i trzynastym zdobył po trzy oczka, kolejne trójki przywieźli też Sam Masters i Luke Becker.

Zmarzlik mówi o odejściu z Gorzowa! – „Były to piękne lata.”

W biegu czternastym Ryan Douglas, po atomowym starcie z czwartego pola założył na pierwszym łuku pozostałych zawodników i nie oddał prowadzenie do końca biegu, przywożąc swoją drugą trójkę w meczu. Tuż za nim linię mety minął, jadący na sprzęcie Musielaka, Kyle Howarth, przed Leonem Flintem i Justinem Sengmenem. Po wygranej 4:2 jasnym się stało, że gospodarze meczu nie przegrają.

W biegu nominowanym lepsi okazali się żużlowcy z Sheffield, wygrywając 2:4. Trzy oczka zgarnął Howarth, dwa Becker a jedno Musielak. Tygrysy miały o tyle łatwiejsze zadanie, że z w trakcie finałowego starcia upadł Sam Masters, ale dzięki ambitnej postawie Beckera to Wilki mogły świętować meczowe zwycięstwo.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się dwupunktowym zwycięstwem zespołu z Wolverhampton, który obecnie zajmuje drugą pozycję w tabeli za ekipą Ipswich Witches. Na kolejnych miejscach są Belle Vue Aces i Sheffield Tigers. W drużynie gospodarzy najlepiej zaprezentował się Luke Becker, który zgromadził 13 punktów. W drużynie gości wyróżnili się Kyle Howarth (11) i Tobiasz Musielak (11+1).

Menadżer Sheffield Simon Stead w pomeczowym wywiadzie dla brytyjskich mediów zwrócił uwagę na brak Adama Ellisa, który miał duży wpływ na przebieg poniedziałkowego starcia „Oczywiście, że jestem zdenerwowany tym, że nie zdobyliśmy w tym spotkaniu większej ilości punktów, jednak ogólnie rzecz biorąc więcej, jest pozytywów niż negatywów. Był to, biorąc pod uwagę brak Adama Ellisa, dobry występ, szczególnie, że drużyna z Wolverhampton bardzo rzadko traci punkty na swoim torze” – powiedział.

Wolverhampton Wolves – Sheffield Tigers 46:44

Wolverhampton Wolves 46: Luke Becker 13+1, Nick Morris 9+1, Sam Masters 8, Ryan Douglas 7, Steve Worrall 4+1, Leon Flint 4, Drew Kemp 1

Sheffield Tigers 44: Tobiasz Musielak 11+1, Kyle Howarth 11, Jack Holder 7+1, Lewis Kerr 6+2, Justin Sedgmen 5+2, Connor Mountain 4+1, Adam Ellis z/z

fot. Taylor Lanning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×