Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin w świetnej formie vs. Włókniarz w kryzysie. Oceny pomeczowe

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Motor Lublin w świetnej formie vs. Włókniarz w kryzysie. Oceny pomeczowe

Pierwsze półfinałowe spotkanie między Włókniarzem a Motorem zakończyło się zwycięstwem drużyny z Koziego Grodu. Osiemnastopunktowa zaliczka przed rewanżem w Lublinie jest wynikiem świetnej jazdy żużlowców Motoru i wielu błędów zawodników Włókniarza.

Żużel. Apator ma już wszystkich seniorów na sezon 2024. Zawodnik przedłużył kontrakt

TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA:

Kacper Woryna: 1
Ani jednego punktu, za to dwie literki przy nazwisku. Pierwsza za niewymuszony upadek, a druga za zerwanie taśmy. Zdecydowanie najsłabszy żużlowiec seniorskiej formacji Częstochowy.

Maksym Drabik: 2+
Udało mu się zgromadzić 4 punkty z bonusem w pięciu startach. Zdecydowanie za mało. Momentami można było odnieść wrażenie, że brakuje mu prędkości, jak w 14 biegu, kiedy to kompletnie nie liczył się w walce o punkty.

Leon Madsen: 5-
Jedyny zawodnik Włókniarza, który nie przywiózł żadnej zerówki. Mało tego, był jedynym zawodnikiem, który wygrywał biegi dla Częstochowy. Nie był to idealny występ, ponieważ kilka razy dał się pokonać zawodnikom gości. Mimo wszystko był najlepszym zawodnikiem gospodarzy.

Jakub Miśkowiak: 2
Wystartował cztery razy i zdobył tylko 3 punkty. Nie był to godny wspomnienia występ.

Mikkel Michelsen: 4
Dziewięć punktów w sześciu startach – nie jest to wynik zły, ale od kogoś takiego jak Michelsen można wymagać więcej. Duńczykowi nie udało się wygrać ani jednego wyścigu, jednak był drugim najjaśniejszym punktem w drużynie spod Jasnej Góry.

Kacper Halkiewicz: 2
Dwa zdobyte punkty i jeden upadek, po własnym błędzie.

Franciszek Karczewski: 2-
Jeden punkt w dwóch startach.

Kajetan Kupiec: 2+
Wystartował tylko raz jako rezerwa i przywiózł 1 punkt. Zaważywszy, że pojechał dopiero w 12 biegu, można uznać to za całkiem przyzwoity występ.

PLATINUM MOTOR LUBLIN:

Jarosław Hampel: 5
Najlepszy żużlowiec PLATINUM Motoru Lublin podczas półfinałowego spotkania w Częstochowie. Bardzo dobry występ kapitana Koziołków, który wyglądał, jakby przeżywał drugą młodość.

Dominik Kubera: 4+
Słabszy początek spotkania został przykryty dużo lepszą drugą połową. Razem z Jarkiem Hampelem pokazał, jak powinna wyglądać książkowa jazda parą.

Fredrik Lindgren: 4+
Bardzo dobry występ Szweda, który dostarczył sporo emocji podczas meczu. Przywiózł dziesięć punktów, czyli tyle samo co Dominik Kubera.

Bartosz Zmarzlik: 5-
Zmarzlikowi udało się wywieźć z Częstochowy 11 punktów z bonusem. Nie był to idealny występ trzykrotnego Mistrza Świata, który raz przywiózł punkt. Zdecydowanie wymagania wobec żużlowca takiej klasy są dużo wyższe.

Bartosz Bańbor: 4-
Najlepszy junior tego meczu. Bańbor zdobył 5 punktów z bonusem w czterech startach. Udało mu się raz wygrać wyścig i pomimo przywiezienia dwóch zer można to uznać za bardzo dobry występ.

Kacper Grzelak: 2
W szóstym biegu zaprezentował się bardzo dobrze, ale nie udało mu się obronić drugiej pozycji. Kolejny jego występ nie był już tak imponujący. Grzelak jest zdecydowanie najsłabszym juniorem w drużynie Mistrza Polski.

Mateusz Cierniak: 2+
Nie był to najlepszy występ tego juniora. Wystartował tylko cztery razy, jednak tylko dwa razy przywiózł punkty. Cztery punkty nie jest to wynik, jaki oczekiwali od niego kibice.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *