Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin poszkodowany. Terminarz bezlitosny dla kibiców mistrza Polski

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Motor Lublin poszkodowany. Terminarz bezlitosny dla kibiców mistrza Polski

W czwartek podczas specjalnego wydania Magazynu PGE Ekstraligi na antenie Canal+ opublikowano pełny terminarz najlepszej żużlowej ligi świata na sezon 2024. Rozpoczęły się analizy – kto ma najłatwiejszy start, a kto najtrudniejszy. Warto jednak dodatkowo zwrócić uwagę na inny istotny czynnik – w jakie dni tygodnia będą rozgrywane poszczególne spotkania.

W Lublinie żużel w piątki

Gdy kibice Motoru oglądali czwartkowy Magazyn na antenie Canal+, mogli łapać się za głowy. Okazało się, że w terminarzu rundy zasadniczej kompletnie nie zostały zachowane proporcje między klubami, jeśli chodzi o ilość domowych spotkań rozgrywanych w piątki oraz niedzielę. Aktualni drużynowi mistrzowie Polski aż sześć pojedynków rundy zasadniczej przy Alejach Zygmuntowskich stoczą w piątkowe wieczory. Na niedzielę został zaplanowany tylko jeden mecz – przeciwko Betard Sparcie Wrocław.

Powody takiej decyzji są oczywiste – uznano, że zdecydowana większość spotkań rozgrywanych w Lublinie będzie jednostronna. Tylko drugiej drużynie ubiegłego sezonu „zaufano”, że nawiąże ona wyrównaną rywalizację na terenie aktualnego mistrza. Przyzwyczailiśmy się w poprzednich latach, że te w teorii mniej interesujące mecze są planowane właśnie na piątek, kiedy zarówno oglądalność przed telewizorami, jak i frekwencja na trybunach, są niższe niż w niedzielę.

Eleven Sports może rozbić obóz

Mecze rozgrywane w piątki są transmitowane przez Eleven Sports. Dziennikarze tej stacji mogą więc zacząć myśleć nad rozstawieniem własnego obozu pod stadionem położonym przy Alejach Zygmuntowskich. Nawet zakładając, że dwie pary komentatorskie będą się wymieniać, i tak każda z nich skomentuje po trzy spotkania rundy zasadniczej z obiektu w Lublinie.

Nie ma żadnej tajemnicy w tym, że to Canal+ rozdaje karty, jeśli chodzi o podział spotkań na poszczególne dni. Największa stacja trasmitująca żużel w Polsce chce zachować najciekawsze w teorii spotkania dla siebie. Na antenie Eleven Sports możemy z kolei oglądać te na pierwszy rzut oka bardziej jednostronne pojedynki. Nie da się ukryć, że w sezonie 2024 niemal każdy domowy mecz drem teamu z Lublina będzie się zaliczał właśnie do tej kategorii.

Test dla kibiców w Lublinie

Kibice Motoru mogą być poirytowani, jednak z drugiej strony, mają ogromną motywację, by pokazać, że nawet w piątki ich stadion może być wypełniony do ostatniego miejsca i to przy każdej okazji. Taki podział jest niesprawiedliwy i z pewnością zaboli bezpośrednio niektórych fanów, którzy na przykład w piątek pracują, a niedziele mają wolne. Chętnych na wypełnienie opuszczonych miejsc, nie powinno jednak zabraknąć.

Pierwszy test odbędzie się już w 2. rundzie zaplanowanej na 19 kwietnia. Wówczas w piątkowy wieczór do Lublina zawita Stal Gorzów. To spotkanie ma potencjał na miano hitu kolejki, tym bardziej jego awizowanie na piątek może bardzo dziwić. Nie ma żadnych wątpliwości, że fani Motoru sprostają zadaniu i wypełnią cały stadion. Zobaczymy, jak sytuacja będzie wyglądała w maju i czerwcu, kiedy Motor podejmie na własnym obiekcie ekipy z Zielonej Góry oraz Grudziądza.

20230910 DSC00107
Fot. Kazimierz Kożuch
20230630 DSC06946
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *