Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin pojedzie na ciężki teren do Grudziądza. „Koziołki” będą miały okazję do rewanżu

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Motor Lublin pojedzie na ciężki teren do Grudziądza. „Koziołki” będą miały okazję do rewanżu

W czwartek ogłoszony został oficjalny terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Sporą uwagę przykuły zestawienia pierwszej kolejki przyszłorocznych rozgrywek, w których znajdziemy między innymi wyjazd aktualnego mistrza Polski na trudny teren w Grudziądzu.

Trudny teren w Grudziądzu

Lublinianie w pierwszej kolejce będą musieli sprostać oczekiwaniom, jakie stawia wobec nich cała żużlowa Polska. Mają fantastyczny zespół, który jest kompletny na każdej pozycji. Nic dziwnego, że są głównym faworytem do tytułu, ale wyjazdowy mecz z GKM-em może napsuć im sporo krwi. Grudziądzki tor jest znany z tego, że może sprawiać problemy, a w pierwszych kolejkach często zawodnicy „niewjechani” jeszcze w sezon, mogą nie prezentować najlepszej formy na tym owalu.

Sensacja przy Hallera

Nie można zapomnieć o tym, jak Motor Lublin zaprezentował się w Grudziądzu w minionym sezonie. „Koziołki” jechały wtedy jeszcze bez kontuzjowanego Dominika Kubery, jednak nawet absencja Polaka, nie jest w stanie wytłumaczyć tego, co w tamtym dniu wydarzyło się na stadionie przy ulicy Hallera. Znajdujący się bardzo nisko w tabeli GKM rozbił Motor Lublin, sensacyjnie wywalczając również punkt bonusowy. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 56:34. W zespole z Lublina na swoim poziomie pojechali tylko Bartosz Zmarzlik i Mateusz Cierniak. Pozostali żużlowcy zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Szansa na rewanż na początku sezonu 2024

W przyszłym sezonie Motor Lublin będzie miał okazję szybko zrewanżować się za pamiętną porażkę z czerwca tego roku. „Koziołki” mają wszystko, aby po 15 wyścigach cieszyć się ze zwycięstwa. Przebudowany GKM Grudziądz nie będzie łatwym zespołem i z pewnością dadzą oni z siebie wszystko, aby powalczyć o kolejne sensacyjne zwycięstwo. Motor jest mimo wszystko zdecydowanie lepiej prezentującym się na papierze zespołem. W Grudziądzu zatem będą stawiani od początku w roli faworyta i prawdopodobnie zwyciężą oni w swoim pierwszym pojedynku.

Motor Lublin – główny faworyt do tytułu

Motor Lublin po przyjściu Wiktora Przyjemskiego stał się jeszcze bardziej kompletnym zespołem. Wychowanek Polonii Bydgoszcz załatał dziurę powstałą po przejściu w wiek seniora Mateusza Cierniaka. Będzie on też ważnym ogniwem, gdyż w przypadku, kiedy któremuś z kolegów nie będzie szło, będzie mógł on wskoczyć w jego miejsce i pokazać swoje umiejętności. Prócz nowego zawodnika, w kadrze pozostali zawodnicy, którzy prezentują bardzo wysoki poziom i są jednymi z najlepszych w lidze na swoich pozycjach. Nic dziwnego, że zespół stawiany jest w roli zdecydowanego faworyta, a być może 12 kwietnia w Grudziądzu rozpoczną oni kolejny marsz po złoty medal Mistrzostw Polski.

GKM
Fot. Paweł Wilczyński
20230910 DSC00572
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *