Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Młodzieżowiec Unii Leszno groźnie upadł w meczu ligi duńskiej. Na torze pojawiła się karetka

Unii Leszno
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Młodzieżowiec Unii Leszno groźnie upadł w meczu ligi duńskiej. Na torze pojawiła się karetka

W jednym z dzisiejszych spotkań SpeedwayLigaen doszło do nieprzyjemnego upadku z udziałem Polaka. W ramach walki w lidze duńskiej Holsted Tigers podejmowało u siebie zespół GSK Liga. Mecz ten był również debiutem w tamtejszej lidze dla Damiana Ratajczaka. 18-letni wychowanek Unii Leszno po pierwszych dwóch startach miał trzy punkty na swoim koncie. Trzeci wyjazd na tor przyniósł jednak bardzo złe wieści.

Damian Ratajczak pojawił się na torze w wyścigu siódmym. Polak startował z pierwszego pola, jednak od razu został nakryty przez Jacoba Thorssella. Wtedy już na pierwszym łuku motocyklem młodzieżowca szarpnęło, po czym nie opanował go. Tego skutkiem było mocne uderzenie w dmuchaną bandę. Niestety po wypadku na torze pojawiła się karetka, w której opuścił tor medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na ten moment nie wiadomo, co ze zdrowiem Ratajczaka.

Już teraz wiemy, że w najbliższym czasie leszczynianie będą musieli radzić sobie bez swojego lidera, Janusza Kołodzieja, który w Grudziądzu doznał kontuzji barku. Potencjalny uraz juniora będzie kolejnym osłabieniem Fogo Unii Leszno. Damian Ratajczak jest bowiem liderem formacji juniorskiej leszczynian, mając średnią biegopunktową na poziomie 1,500. Kolejny mecz „Byki” pojadą już w piątek, a ich przeciwnikiem będzie Betard Sparta Wrocław.

Damian Ratajczak
Fot. Kazimierz Kożuch
436847068 7625935500777753 1087887714132470829 n
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *