Mistrzowskie zwieńczenie sezonu

Nadszedł czas na być może ostatnie, ale jakże poważne ściganie w tym sezonie! Dziś i jutro, tj. 16 i 17 października w Lublinie ma odbyć się turniej Speedway of Nations. Udział w nim weźmie 7 zespołów, a będą to reprezentacje: Czech, Danii, Polski, Australii, Wielkiej Brytanii, Rosji i Szwecji.

Taka formuła Drużynowych Mistrzostw Świata obowiązuje od 2018r. Dwukrotnie po mistrzowski tytuł sięgali Rosjanie. Czy uda im się to po raz kolejny? Mogą być głównym faworytem, bo para Artiom Łaguta- Emil Sayfutdinov na pewno skóry tanio nie sprzeda. Mają najwyższe średnie biegowe ze wszystkich zawodników z PGE Ekstraligi, a to o czymś świadczy. Jednak nie zapominajmy, że Polskę będzie reprezentował m.in. Bartosz Zmarzlik, czyli nasz dwukrotny Mistrz Świata. Razem z nim będzie jego kolega z gorzowskiej drużyny- Szymon Woźniak. Skład reprezentacji naszej drużyny uzupełni Wicemistrz Świata Juniorów- Dominik Kubera. Nasze Orzełki z pewnością będą chciały pokazać się na polskiej ziemi i zdobyć Mistrzostwo. Polacy do tej pory wywalczyli brązowe i srebrne medale, więc teraz czas na złoto. Poza tym to byłoby idealne zakończenie kariery trenera Marka Cieślaka, który żegna się z reprezentacją po 14 latach.
Te zawody będą na pewno wyrównane. W każdym z zespołów widnieją nazwiska zawodników światowej klasy. Z pewnością każdy chciałby poczuć smak zwycięstwa i wrócić do domu ze złotym medalem.

Początkowo finały SoN miały odbyć się w Manchesterze, ale ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną został przeniesiony do Koziego Grodu. Niestety nie dało się przewidzieć, że zostaną zwiększone obostrzenia i tylko dziś na stadionie będą mogli znaleźć się kibice. Kolejnym problemem jest jesienna aura. Od dłuższego czasu pogoda nie rozpieszcza toru przy al. Zygmuntowskich 5. Jednak organizatorzy zadbali o to i rozłożyli na nawierzchnię plandeki. Oby ich starania nie poszły na marne, bo prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. Jeżeli dziś mecz nie dojdzie do skutku, wówczas turniej zmieni postać na jednodniowy w sobotę. W przypadku gdy jutro uda się odjechać to trofea zostaną rozdane po jednym dniu ścigania. Natomiast istnieje możliwość, że warunki nie pozwolą na odjechanie, wtedy zawody przechodzą na niedzielę, która jest ostatnim możliwym terminem. Albo poznamy tego dnia podium tych zawodów, albo w tym roku nie będziemy mieli przyjemności oglądać Drużynowych Mistrzostw Świata.

Pozostaje nam liczyć na to, że dziś o 19 będziemy mogli obejrzeć dobry żużel. Najważniejsze jednak, aby wszystko odbyło się w odpowiednich warunkach, a żużlowcy dokończyli ten sezon cali i zdrowi. To jak? Możemy liczyć na mistrzowskie zwieńczenie tego ciężkiego sezonu, czy coś nam to odbierze?

SKŁADY

Czechy:
1. Vaclav Milik
2. Eduard Krcmar
R. Petr Chlupac

Dania:
1. Leon Madsen
2. Anders Thomsen
R. Marcus Birkemose

Polska:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Szymon Woźniak
R. Dominik Kubera

Australia:
1. Jason Doyle
2. Max Fricke
R. Jaimon Lidsey

Wielka Brytania:
1. Robert Lambert
2. Drew Kemp
R. Daniel Bewley

Rosja:
1. Emil Sajfutdinow
2. Artiom Łaguta
R. Jewgienij Sajdullin

Szwecja:
1. Fredrik Lindgren
2. Oliver Berntzon
R. Alexander Woentin


fot.speedwayGp.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *