Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Mistrzostwa Europy Par na żużlu – Polska gotowa na triumf! [ZAPOWIEDŹ]

Mistrzostwa Europy Par na żużlu
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jagoda Burka

Mistrzostwa Europy Par na żużlu – Polska gotowa na triumf! [ZAPOWIEDŹ]

Już 1 października, o godzinie 14, fanatycy żużla z całej Europy spojrzą ku Opolu, by śledzić jedne z ostatnich rozgrywek w tym sezonie. Tego dnia odbędą się Mistrzostwa Europy Par na żużlu, a Polska jest bardziej niż gotowa, by stanąć na najwyższym stopniu podium.

Polskę będą reprezentować zawodnicy, którzy w tym roku pokazali się wręcz świetnie. Będzie to Przemysław Pawlicki, Szymon Woźniak i tegoroczny Mistrz Świata Juniorów Mateusz Cierniak. To zestawienie sprawia, że Polska jest jednym z głównych faworytów do zdobycia złotego medalu. Dlaczego? Otóż reszta nacji postawiła na swoje „drugie” składy, rezygnując z wystawienia swoich największych gwiazd. Rywalami Polskiej karawany będą drużyny ze Słowenii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Danii, Łotwy oraz Finlandii. Na torze w Opolu pojawią się tacy zawodnicy jak Adam Ellis, Andrzej Lebiediew, Rasmus Jensen czy Timo Lahti. 

Opole to doskonałe miejsce do wprowadzenia europejskiego żużla do mniejszych miast. Ta decyzja pozwala nie tylko kibicom z mniejszych ośrodków na bezpośredni dostęp do światowych rozgrywek, ale także promuje rozwijanie talentów żużlowych w regionach, które często były pomijane. Dzięki temu każdy może cieszyć się emocjonującymi zawodami, a żużel staje się bardziej dostępny i powszechny.

Mistrzostwa Europy Par na żużlu w Opolu obiecują się być niezapomnianym widowiskiem, a Polska ma szansę na kolejny wielki triumf. Jednak czy przyjdzie to naszym Reprezentantom z łatwością? Może któraś z nacji poważnie zagrozi triumfowi Polaków? Na to i inne pytania odpowiedź poznamy już w niedzielę.

Składy:

Reprezentacja Wielkiej Brytanii:

1. Tom Brennan

2. Adam Ellis

3. Jordan Jenkins

Reprezentacja Słowenii:

3. Matic Ivacic

4. Anže Grmek

Reprezentacja Włoch:

5. Paco Castagna

6. Nicolas Covatti

Reprezentacja Polski:

7. Przemysław Pawlicki

8. Szymon Woźniak

9. Mateusz Cierniak

Reprezentacja Danii:

9. Rasmus Jensen

10. Mads Hansen

Reprezentacja Łotwy:

11. Andrzej Lebiediew

12. Jewgienij Kostygow

13. Daniił Kołodinski

Reprezentacja Finlandii:

13. Timo Lahti

14. Jesse Mustonen

15. Antti Vuolas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×