Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Indywidualne Mistrzostwa Australii odwołane

Mistrzostwa

Autor: Jakub Żak

Indywidualne Mistrzostwa Australii odwołane

Tego można się było spodziewać. Na początku tego roku przeniesiono Indywidualne Mistrzostwa Australii na grudzień i skrócono cykl do zaledwie dwóch rund, które miały odbyć się na jednym torze. Niestety kraj ponownie zmaga się z koronawirusem, obostrzenia uniemożliwiają rozegranie krajowych zmagań, a zawody zaplanowane na styczeń 2022 zostały przełożone na 2 i 3 grudnia przyszłego roku.

Głównym problemem są spore ograniczenia w przekraczaniu granic zarówno państwa, jak i poszczególnych stanów. Najlepsi zawodnicy z Australii sezon spędzają w Europie, a obostrzenia mogą sprawić, że zostaną tu również na zimę. Ostatnie zmagania o tytuł Australii odbyły się w 2020, gdy pomimo pożarów rozegrano 4 rundy.

W styczniu 2021 wydawało się, że kolejny cykl odbędzie się w lutym z ograniczoną ilością kibiców, ale brak czołowych zawodników na miejscu i kłopot z przekroczeniem granicy sprawił, że zawody zostały przełożone na grudzień. Jest październik, a już teraz podjęto decyzję o odwołaniu zawodów. Wiadomo również, że te przyszłoroczne nie odbędą się tradycyjnie w styczniu, lecz w grudniu. Podobnie zrobiono z młodzieżowymi imprezami, które najprędzej zostaną rozegrane pod koniec listopada 2022.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×