Żużel - Best Speedway Tv

Indywidualne Mistrzostwa Australii odwołane | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Indywidualne Mistrzostwa Australii odwołane

Mistrzostwa
Spis treści

Indywidualne Mistrzostwa Australii odwołane

Tego można się było spodziewać. Na początku tego roku przeniesiono Indywidualne Mistrzostwa Australii na grudzień i skrócono cykl do zaledwie dwóch rund, które miały odbyć się na jednym torze. Niestety kraj ponownie zmaga się z koronawirusem, obostrzenia uniemożliwiają rozegranie krajowych zmagań, a zawody zaplanowane na styczeń 2022 zostały przełożone na 2 i 3 grudnia przyszłego roku.

Głównym problemem są spore ograniczenia w przekraczaniu granic zarówno państwa, jak i poszczególnych stanów. Najlepsi zawodnicy z Australii sezon spędzają w Europie, a obostrzenia mogą sprawić, że zostaną tu również na zimę. Ostatnie zmagania o tytuł Australii odbyły się w 2020, gdy pomimo pożarów rozegrano 4 rundy.

W styczniu 2021 wydawało się, że kolejny cykl odbędzie się w lutym z ograniczoną ilością kibiców, ale brak czołowych zawodników na miejscu i kłopot z przekroczeniem granicy sprawił, że zawody zostały przełożone na grudzień. Jest październik, a już teraz podjęto decyzję o odwołaniu zawodów. Wiadomo również, że te przyszłoroczne nie odbędą się tradycyjnie w styczniu, lecz w grudniu. Podobnie zrobiono z młodzieżowymi imprezami, które najprędzej zostaną rozegrane pod koniec listopada 2022.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×