Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mistrz kontra beniaminek – Zapowiedź meczu FOGO UNIA Leszno – EWINNER APATOR Toruń

Mistrz kontra beniaminek – Zapowiedź meczu FOGO UNIA Leszno – EWINNER APATOR Toruń

Autor: Łukasz Kachel

Już dziś o 18:00 rozegrany zostanie zaległy mecz w ramach 3. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy FOGO UNIĄ Leszno a EWINNER APATOREM Toruń. Będzie to starcie aktualnych mistrzów Polski przeciwko beniaminkowi rozgrywek.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w piątek 16 kwietnia, jednak ze względu na niekorzystną prognozę pogody, zostało odwołane. Tym razem mecz nie jest zagrożony, ponieważ na sobotę w Lesznie zapowiadana jest dobra pogoda oraz, co najważniejsze, wszyscy zawodnicy uzyskali negatywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Mimo sporego zawodu, jakim była przegrana na własnym torze ze Stalą Gorzów, w kolejnym spotkaniu w Częstochowie leszczynianie pokazali, że nadal ich celem jest złoto. Mistrzowie Polski odrobili sporą stratę i ostatecznie wywieźli spod Jasnej Góry dwa punkty meczowe.

Dla odmiany torunianie fantastycznie rozpoczęli sezon pokonując na własnym obiekcie zespół z Zielonej Góry, natomiast w meczu wyjazdowym w ramach 2. kolejki PGE Ekstraligi we Wrocławiu polegli z faworyzowanym rywalem. Mimo wszystko toruńskie „Anioły” pozostawiły dobre wrażenie i dzielnie walczyli z rywalem, w meczu w którym byli skazywaniu na pożarcie.

Kluczowa w meczu okaże się dyspozycja formacji juniorskiej Unii Leszno. Chociaż w Częstochowie biało-niebiescy udowodnili, że bez punktów młodzieżowców również potrafią wygrywać, dzięki fantastycznej postawie seniorów. Po słabym występie na inauguracje rozgrywek, bardzo dobre zawody w Częstochowie zanotował Janusz Kołodziej, a także Jaimon Lidsey. Po stronie gości w drugiej rundzie przebudził się nowy nabytek klubu Robert Lambert, a od początku sezonu wysoką formę prezentują bracia Holder oraz Paweł Przedpełski.

Historia spotkań przemawia na korzyść gospodarzy, którzy ostatni raz na własnym stadionie ulegli drużynie z Torunia w 2015 roku. Z drugiej strony, mając na uwadze bardzo dobrą formę zawodników Apatora, nie można odbierać im szans w starciu z Unią Leszno, która w pierwszym domowym meczu pokazała, że jeszcze nie do końca dopasowała się do własnego toru.

Czy leszczynianie wygrają po raz pierwszy na swoim torze w tym sezonie? A może toruńskie anioły pokuszą się o ogromną niespodziankę i ujarzmią „Byki”? Przekonamy się już niebawem.

Awizowane składy:

EWINNER Apator Toruń:

1. Petr Chlupac

2. Adrian Miedziński

3. Paweł Przedpełski

4. Chris Holder

5. Jack Holder

6. Justin Stolp

7. Karol Żupiński

FOGO Unia Leszno:

9. Emil Sajfutdinow

10. Janusz Kołodziej

11. Jaimon Lidsey

12. Jason Doyle

13. Piotr Pawlicki

14. Krzysztof Sadurski

15. Kacper Pludra  

Fot. Sławomir Kowalski / torun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *