Żużel - Best Speedway Tv

Mikkel Michelsen po raz kolejny wygrywa w Częstochowie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mikkel Michelsen po raz kolejny wygrywa w Częstochowie

Mikkel Michelsen Częstochowie

Mikkel Michelsen po raz kolejny wygrywa w Częstochowie

Mikkel Michelsen po raz drugi z rzędu został zwycięzcą Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w Częstochowie. Duńczyk wyprzedził swoich nowych kolegów z drużyny – Maksyma Drabika oraz Leona Madsena.

Zmarzlik o Protasiewiczu: nie jeden mógłby podpatrywać jego sylwetkę

334877675 170712722502801 7457610538132192093 n
Mikkel Michelsen po raz kolejny wygrywa w Częstochowie 2

W sobotnie popołudnie kibice w Częstochowie wreszcie mogli obejrzeć żużel na własnym stadionie w postaci 49. edycji Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Zawody były na jakiś czas przerwane z powodu opadów deszczu, ale pogoda okazała się koniec końców łaskawa i pozwoliła na odjechanie łącznie aż dwudziestu jeden wyścigów.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej obejrzeli ciekawe zawody i przede wszystkim mogli się cieszyć zwycięstwami biało-zielonych. Zawodnicy miejscowego Włókniarza stanowili znaczną część stawki zawodów, więc nie ma w tym też nic dziwnego, że właśnie oni byli pierwszoplanowymi postaciami.

Mikkel Michelsen w pięciu startach przegrał tylko raz. W biegu dziewiątym Duńczyk oglądał plecy Wiktora Przyjemskiego. Maksym Drabik oraz Leon Madsen w rundzie zasadniczej zdobyli po 13 punktów, wobec czego o podziale miejsc na podium zadecydował dodatkowy bieg między oboma zainteresowanymi. W nim górą był Polak.

Chwile grozy kibice mogli przeżywać w 8. biegu. Mateusz Szczepaniak przeleciał wówczas przez dmuchaną bandę na trzecim okrążeniu wyścigu. Doświadczony zawodnik jednak szybko wstał i wrócił o własnych siłach do parku maszyn.

Ze świetnej strony pokazał się 22-letni Szwed Anton Karlsson – zdobywca 9 “oczek”. Przypomnijmy, że to również zawodnik zakontraktowany w Częstochowie – w drużynie U24.

Reklamy

PUNKTACJA

Mikkel Michelsen3323314
Maksym Drabik2233313+3
Leon Madsen3133313+2
Kacper Woryna2033311
Wiktor Przyjemski1332110
Jakub Miśkowiak3222110
Anton Karlsson332109
Peter Kildemand122229
Damian Dróżdż211116
Franciszek Karczewski021d25
Peter Ljung101215
Jonas Jeppesen030104
Mateusz Szczepaniak2w0024
Kajetan Kupiecu00123
Mitchell Cluff011002
Espen Sola110002

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

fot. Edyta Wojdeł

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×