Przejdź do treści
Aktualności

Michał Szczepaniak zakończył karierę.

Michał Szczepaniak

Autor: Łukasz Kolski

Michał Szczepaniak zakończył karierę.

Wychowanek Iskry Ostrów Michał Szczepaniak podjął decyzję o zakończeniu kariery zawodowej. Na torze nie pojawiał się od 2 lat.

W ciągu swojej 20 letniej kariery przez pięć pierwszych lat reprezentował barwy rodzinnego Ostrowa, ponadto startował w zespole Polonii Piły, Włókniarza Częstochowa, Polonii Bydgoszcz, Startu Gniezno, Orła Łódź, ROW-u Rybnik, Wybrzeża Gdańsk i po raz ostatni w 2019 roku w Kolejarzu Opole.

„Były bardzo dobre sezony, dobre, przeciętne, ale też i słabe. Jak to w życiu i w sporcie bywa. Raz szło lepiej, raz gorzej. Żużel jest tak specyficznym sportem, że czasami można robić dokładnie to samo, raz wychodzi, a innym razem nie.” -podsumowuje swoją karierę wywiadu opublikowanego przez polskizuzel.pl

Żużlowiec dobrze wspomniał też jeden z najlepszych sezonów w którym zdobył brązowy medal mistrzostw Polski par klubowych: „Generalnie cały sezon 2005 wspominam bardzo dobrze. Przeszedłem wtedy z Częstochowy do Ostrowa. To były czasy Klubu Motorowego, który sponsorowała firma Intar. To był dla mnie rewelacyjny sezon.” – wspomina Michał Szczepaniak na łamach polskizuzel.pl

Oraz nie wyklucza tego, że do żużla nie powróci: „Na początku ciągnęło. Teraz już trochę mniej. Mam co robić. Działam w innej branży. Na brak zajęć nie narzekam. Propozycje ze środowiska żużlowego pojawiały się, ale póki co, je odrzucałem. Kto wie, może kiedyś zatęsknię za żużlem i wrócę do niego. Na ten moment nie jest mi źle bez sportu.” – wspomina już były zawodnik.

Michałowi Szczepaniakowi życzymy wszystkiego najlepszego na oficjalnej sportowej emeryturze oraz zrealizowania wszelkich planów życiowych.

fot. wyborcza.pl/Renata Dąbrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *