Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Michał Curzytek: “Chcę pomóc rzeszowskiej drużynie”

Michał Curzytek

Autor: Bartosz Glapiak

Michał Curzytek: “Chcę pomóc rzeszowskiej drużynie”

W Rzeszowie pozyskali nowego zawodnika na zasadzie “gościa”. Macierzysty klub w nowym sezonie wspomagać będzie junior aktualnego Drużynowego Mistrza Polski – Michał Curzytek. Wychowanek Stali w ubiegłym sezonie zdobywał punkty dla Betard Sparty Wrocław oraz pokazał się z dobrej strony w kliku spotkaniach.

Dołączam do drużyny i bardzo chcę pomóc zespołowi zrealizować stawiane przed startem sezonu cele. Jeśli chodzi o kwestie występów w rzeszowskiej drużynie, to ważny w tej kwestii będzie terminarz. Jeżeli daty spotkań Betard Sparty Wrocław w PGE Ekstralidze nie będą kolidować z terminarzem meczów Texom Stali Rzeszów, to będę chciał zdobywać punkty dla Żurawi – przyznał Michał Curzytek. Swój inauguracyjny sezon wychowanek klubu z Podkarpacia rozpoczął w 2018 roku, gdzie zdobywał średnio 0,963 punktów na bieg.

Tegoroczny rok przyniósł największe dotychczasowe sukcesy młodego zawodnika. – Cieszę się, że w sezonie 2021 udało się wywalczyć złoty PGE Ekstraligi z wrocławską drużyną. Ponadto, w tym roku zająłem szóste miejsce w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Myślę, że podjęte przeze mnie decyzje dotyczące kariery mogę uznać za dobre, a zdobyte przez ostatnie lata doświadczenie chcę wykorzystać, by pomóc klubowi w realizacji założeń – oznajmił 19-latek.

Nadchodzący okres przygotowawczy będzie czasem intensywnej pracy zawodnika nad odpowiednim przygotowaniem się do przyszłorocznych rozgrywek, w których pracy będzie miał znacznie więcej. – Jeśli chodzi o kwestie sprzętowe to już na tym etapie mogę powiedzieć, że do sezonu 2022 będziemy jeszcze lepiej przygotowani, aniżeli do minionego. Ponadto, wprowadzamy pewne nowinki i zmiany w sprzęcie. Także za kilka miesięcy powinno być lepiej. Z kolei w kwestii budowy sylwetki, to od połowy listopada przeprowadzamy treningi kondycyjne oraz pracujemy na siłowni, by fizycznie sprostać oczekiwaniom nadchodzącego sezonu. W najbliższych miesiącach nadal będę kontynuował te treningi – przyznał młodzieżowiec wrocławskiej Sparty.

Reklamy

Zespół Texom Stali Rzeszów w minionym okienku transferowych dokonał kilku wzmocnień. Do drużyny dołączył m.in. jeden z najskuteczniejszych żużlowców 2. Ligi Żużlowej, Kevin Woelbert. Siła rażenia Żurawi zwiększyła się, jednak pełen potencjał drużyny ukaże się w spotkaniach o punkty. – Myślę, że ta drużyna ma duży potencjał i realną szansę na walkę o najwyższe miejsca. Ze swojej strony chcę pomóc rzeszowskiej drużynie, dać z siebie wszystko i na tyle ile będę mógł, dołożyć swoje punkty do wyniku drużyny. Na pewno będę chciał odjechać jak największą liczbę spotkań i zdobywać jak najwięcej punktów, jednak tak jak już wspomniałem będzie to uzależnione od terminarza ligowego – powiedział wychowanek Stali.

fot. Texom Stal Rzeszów/Facebook

Źródło: rztz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×