Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Miasto Gdańsk wykonuje pierwszy krok do modernizacji stadionu.

Miasto Gdańsk

Autor: Łukasz Kolski

Miasto Gdańsk wykonuje pierwszy krok do modernizacji stadionu.

Zlecenie wykonania koncepcji architektonicznej to pierwszy etap z jakim musieli się zmierzyć władze miasta, jest to podyktowane wymogami zastrzeżonymi przez władze PGE Ekstraligi, które zostały nakreślone podczas wizyty przed startem ubiegłego sezonu. Gdańszczanie wyprzedzili ten etap na wypadek awansu ich drużyny do najlepszej żużlowej ligi świata.

 -Przygotowana koncepcja zakłada modernizację obiektu podzieloną na trzy etapy. W pierwszym z nich zawarta jest m.in. instalacja liniowego odwodnienia toru oraz wymiana oświetlenia i band. Obecnie przedstawiciele władz miejskich są w trakcie analizowania koncepcji i przybliżonych kosztów jej realizacji – wyjaśnia Rafał Sumowski, rzecznik prasowy GKŻ Wybrzeże na oficjalnej stronie klubu.

Klika lat temu powstała myśl by stadion żużlowy dla miejscowego klubu został wybudowany w nowej lokalizacji, jednak wszystko na to wskazuje, że pomysł ten został porzucony i w grę wchodzi modernizacja skoro klub zabezpieczył się tym, że zaprosił najwyższe władze na stadion im. Zbigniewa Podleckiego.

Klub zaznacza również, że wykonanie koncepcji architektonicznej nie jest równoznaczne z podjęciem jakichkolwiek prac modernizacyjnych, ponieważ projekt musi zostać zatwierdzony oraz miasto musi pozyskać pieniądze na ten cel.

Foto: archiwum prywatne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *