Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Miała być modernizacja, ale pieniądze mogą przepaść

Miała być modernizacja

Autor: Wiktoria Wybraniec

Miała być modernizacja, ale pieniądze mogą przepaść

Klub Polonii Piła miał dostać na modernizację stadionu 16 mln złotych z Polskiego Ładu. Wszystko zmienia się po usłyszeniu proponowanej kwoty za wykonanie przedsięwzięcia.

Niedawno pisaliśmy o tym, że klub z Piły ogłosił przetarg na modernizację stadionu żużlowego. Zainteresowanie zgłosiła jednak tylko jedna firma i to za horrendalne pieniądze 42 mln złotych. Prezydent miasta przyznaje, że pracuje nad zmianami, które ułatwią przetarg oraz, że być może będzie nieznacznie ograniczony zakres tej przebudowy.

PGE Ekstraliga. Znamy sędziów ostatecznych spotkań. Roszady w meczu o brązowy medal!

Natomiast Urząd Miasta uspokaja, że jeśli nie będzie możliwości wykonania przebudowy z funduszu w ramach Polskiego Ładu to miasto znajdzie potrzebne na ten cel pieniądze. Jeśli jednak miasto faktycznie będzie mieć pieniądze, ale nie z funduszu, to cały okres modernizacji zostanie rozłożony w czasie na parę lat.

Urząd liczy jednak na pomoc ze strony rządu i przesunięcie daty wykorzystania kwoty , która upłynęła w połowie sierpnia. Poseł PiS Marcin Porzucek zapewnia, że jeśli modernizacja nie ruszy z budżetu Polskiego Ładu, to Piła dostanie państwowe fundusze w ramach innego programu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – Ciekawi goście Natońskiego: KOŚCIECHA i MARKOWSKI

fot. Łukasz Wilk

1 odpowiedź do “Miała być modernizacja, ale pieniądze mogą przepaść

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *