Żużel - Best Speedway Tv

Miała być modernizacja, ale pieniądze mogą przepaść | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Miała być modernizacja, ale pieniądze mogą przepaść

Miała być modernizacja

Miała być modernizacja, ale pieniądze mogą przepaść

Klub Polonii Piła miał dostać na modernizację stadionu 16 mln złotych z Polskiego Ładu. Wszystko zmienia się po usłyszeniu proponowanej kwoty za wykonanie przedsięwzięcia.

Niedawno pisaliśmy o tym, że klub z Piły ogłosił przetarg na modernizację stadionu żużlowego. Zainteresowanie zgłosiła jednak tylko jedna firma i to za horrendalne pieniądze 42 mln złotych. Prezydent miasta przyznaje, że pracuje nad zmianami, które ułatwią przetarg oraz, że być może będzie nieznacznie ograniczony zakres tej przebudowy.

PGE Ekstraliga. Znamy sędziów ostatecznych spotkań. Roszady w meczu o brązowy medal!

Natomiast Urząd Miasta uspokaja, że jeśli nie będzie możliwości wykonania przebudowy z funduszu w ramach Polskiego Ładu to miasto znajdzie potrzebne na ten cel pieniądze. Jeśli jednak miasto faktycznie będzie mieć pieniądze, ale nie z funduszu, to cały okres modernizacji zostanie rozłożony w czasie na parę lat.

Urząd liczy jednak na pomoc ze strony rządu i przesunięcie daty wykorzystania kwoty , która upłynęła w połowie sierpnia. Poseł PiS Marcin Porzucek zapewnia, że jeśli modernizacja nie ruszy z budżetu Polskiego Ładu, to Piła dostanie państwowe fundusze w ramach innego programu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – Ciekawi goście Natońskiego: KOŚCIECHA i MARKOWSKI

fot. Łukasz Wilk

Reklamy

1 Komentarz

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×