Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Byli kandydatem do spadku, a stali się niespodzianką ligi Metalkas 2. Ekstraliga

Metalkas 2. Ekstraliga PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Kacper Cichomski

Byli kandydatem do spadku, a stali się niespodzianką ligi Metalkas 2. Ekstraliga

Tegoroczne rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi obfitują w wiele sensacji i niespodzianek. Jedną z nich jest postawa drużyny #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Ekipa z Wielkopolski, która przed sezonem była skazywana na pożarcie i walkę o byt, prezentuje świetną dyspozycję i na cztery kolejki przed końcem fazy zasadniczej rozgrywek niemal zapewnili sobie awans do fazy play-off. Poznanianie są niepokonani od trzech kolejek, a forma ich liderów idzie stopniowo w górę.

Intensywny weekend dla PSŻ Poznań

Ostatni weekend był pracowity dla drużyny z Wielkopolski, bowiem odbyli aż dwa mecze dzień po dniu. W pierwszym meczu na własnym torze w piątkowy wieczór podejmowali H. Skrzydlewska Orzeł Łódź i dosyć gładko zwyciężyli i przypieczętowali bonus, dopisując trzy duże punkty do tabeli. W sobotnie popołudnie na torze w Gdańsku pokonali miejscowe Wybrzeże 41:49, zdobywając trzy punkty do tabeli. W obu tych meczach ze świetnej strony pokazali się Ryan Douglas oraz Oleksandr Loktayev, którzy mogą być bardzo kluczowymi zawodnikami w kontekście walki poznanian w fazie play-off.

Aktualna sytuacja w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi

Po dziesięciu kolejkach #OrzechowaOsada PSŻ Poznań zajmuje drugie miejsce w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Zgromadzili na swoim koncie 15 punktów odnosząc 6 zwycięstw, 1 remis oraz 3 porażki. Liderem drużyny z miasta nad Wartą jest Ryan Douglas, który może pochwalić się średnią biegpunktową na poziomie 2,353, ten sezon to najlepszy w karierze Australijczyka, a prezesi ekstraligowych klubów coraz poważniej rozpatrują jego usługi na następny sezon. Dobry sezon notuje także Oleksandr Loktayev, którego średnia wynosi 1,882, ale dokłada cenne oczka i najczęściej występuje w biegu numer piętnaście.

Wkład innych zawodników PSŻ Poznań

Dobry sezon jadą także Matias Nielsen, średnia 1,761 oraz Szymon Szlauderbach 1,511. Obaj wywiązują się ze swojej roli i potrafią pokonywać seniorów rywali, co często okazywało się kluczem do zwycięstw. Bardzo dobry poziom prezentuje junior, Kacper Grzelak, który ze średnią 1,706 jest jednym z najlepszych juniorów rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi. Cenne oczka starają się dokładać Mateusz Dul 1,118 oraz Kacper Teska 0,677. Krótko mówiąc, w drużynie z Poznania każdy się uzupełnia i tworzą kompletny team.

Perspektywy na fazę play-off

Jeśli liderzy oraz Kacper Grzelak utrzymają swoją formę to #OrzechowaOsada PSŻ Poznań jest w stanie powalczyć nawet o najwyższe cele w tym sezonie Metalkas 2. Ekstraligi. W play-off prawdopodobnie trafią na słabszego na papierze rywala, a wiemy, że ten sezon obfituje w sensacje. PSŻ spisuje się bardzo dobrze na swoim torze, gdzie przegrali w tym sezonie tylko jeden mecz. Na inaugurację musieli uznać wyższość Innpro ROW-u Rybnik.


FAQs

Jakie są tegoroczne osiągnięcia PSŻ Poznań w Metalkas 2. Ekstralidze?

PSŻ Poznań zajmuje drugie miejsce w tabeli, z 15 punktami zdobytymi dzięki 6 zwycięstwom, 1 remisowi i 3 porażkom.

Kto jest liderem drużyny PSŻ Poznań?

Liderem drużyny PSŻ Poznań jest Ryan Douglas, który może pochwalić się średnią biegpunktową 2,353, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

Jakie wyniki osiągnęła drużyna PSŻ Poznań w ostatnich meczach?

W ostatnich dwóch meczach PSŻ Poznań pokonał H. Skrzydlewska Orzeł Łódź oraz Wybrzeże Gdańsk, zdobywając w sumie sześć punktów do tabeli.

Jak radzi sobie Kacper Grzelak jako junior w drużynie PSŻ Poznań?

Kacper Grzelak prezentuje bardzo dobry poziom, ze średnią 1,706, co czyni go jednym z najlepszych juniorów w Metalkas 2. Ekstralidze.

Czy PSŻ Poznań ma szanse na awans do fazy play-off?

Tak, PSŻ Poznań ma bardzo duże szanse na awans do fazy play-off, szczególnie jeśli utrzymają obecną formę swoich liderów i juniorów.

Jakie są perspektywy PSŻ Poznań na dalszą część sezonu?

PSŻ Poznań ma realne szanse na walkę o najwyższe cele w Metalkas 2. Ekstralidze, szczególnie dzięki swojej dobrej formie na własnym torze.

PSŻ Poznań
Fot. Krzysztof Szrama
psż poznań
Fot. Krzysztof Szrama

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *