Żużel - Best Speedway Tv

Osłabione niedźwiadki przed mocnym rewanżem. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Optibet Lokomotiv Daugavpils. [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Kary za mecz w Rawiczu

Osłabione niedźwiadki przed mocnym rewanżem. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Optibet Lokomotiv Daugavpils. [ZAPOWIEDŹ]

Osłabione niedźwiadki przed mocnym rewanżem. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Optibet Lokomotiv Daugavpils. [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższy piątek 13.08 o godz. 17.30, na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, rozpocznie się mecz w ramach trzynastej kolejki 2 ligi żużlowej pomiędzy miejscowym zespołem Metalika Recycling Kolejarz Rawicz a Optibet Lokomotiv Daugavpils.

W pierwszym spotkaniu rozegranym na Łotwie, dość niespodziewanie zwyciężyła drużyna z południa Wielkopolski. Ze względu na dotychczas osiągane wyniki przez drużynę podopiecznych Romana Jankowskiego, nie była to aż tak duża niespodzianka, choć z pewnością miejscowi kibice liczyli na więcej ze strony swoich ukochanych lokomotyw.

Awizowane składy:

awizowane sklady 1


Drużyna z Rawicza w tym sezonie jest absolutną rewelacją tego sezonu, odnosząc jedynie porażkę w meczu wyjazdowym w Opolu. Dlatego mając nie tylko na względzie rezultat pierwszego spotkania, przystąpi do tego starcia jako faworyt przed własną publicznością co także będzie niewątpliwym atutem. Absencja Jaimona Lidseya i słaba postawa w ostatnim spotkaniu w Rzeszowie Kacpra Pludry mogą nieco martwić trenera niedźwiadków. Być może jednak to spotkanie będzie przełamaniem dla młodego zawodnika dla którego tor w Rawiczu jest dużo bardziej znany.

Podopieczni Nikołaja Kokina przed sezonem byli wymieniani jednym tchem przez wszystkich ekspertów, że będą rozdawać karty w tym sezonie 2 ligi żużlowej i to od nich będą zależeć losy innych drużyn. Tak się jednak nie stało i to zawodnicy z dalekiego łotewskiego Daugavpils, muszą walczyć do samego końca o udział w fazie playoff. Trener poraz kolejny w tym sezonie zmienia swoją koncepcję wyjściowej formacji i tak okazuje się, że tym razem nie zobaczymy w składzie ani Hansa Andersena ani Tomasa H.Jonassona, spisujących się od dłuższego czasu poniżej oczekiwań kibiców oraz włodarzy klubu z Łotwy.

Na papierze spotkanie to może się ułożyć pod wyraźne dyktando gospodarzy, jednak nie zapominajmy o sile młodych ambitnych łotewskich zawodników, którzy są największą siłą napędową lokomotyw w tym sezonie. Szansa na niespodziankę jest, ponieważ drużyna gości jest zdeterminowana by pozostać w TOP 4 po ostatniej kolejce fazy zasadniczej. Bardziej jednak zgrana na tą chwilę wydaje się ekipa z Rawicza mająca w swych szeregach zawodników na czele z Damianem Drożdżem, Szymonem Szlauderbachem i Keynanem Rew, notujących ostatnio bardzo dobre wyniki wpływające na końcowe rozstrzygnięcia w kolejnych spotkaniach. Zapowiada się dobry mecz na rozpoczęcie weekendu!

#DrugajestEkstra

Foto: Emilia Hamerska-Lengas


Zostaw komentarz

0/100

×