Żużel - Best Speedway Tv

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Optibet Lokomotiv Daugavpils. Niedźwiadki chcą podtrzymać zwycięską passę! [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Optibet Lokomotiv Daugavpils. Niedźwiadki chcą podtrzymać zwycięską passę! [ZAPOWIEDŹ]

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Optibet Lokomotiv Daugavpils. Niedźwiadki chcą podtrzymać zwycięską passę! [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę 12.06 o godz. 16 na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, zostanie rozegrane spotkanie w ramach ósmej kolejki 2 ligi żużlowej między miejscowymi Niedźwiadkami a przyjezdnymi z dalekiej Łotwy nieobliczalnymi lokomotywami. Pierwsze spotkanie w Daugavpils między obiema drużynami zakończyła się wygraną przyjezdnych z Wielkopolski 45:44.


Metalika Recycling Kolejarz Rawicz od przegranego domowego spotkania ze SpecHouse PSŻ Poznań, buduje serię kolejnych zwycięstw, dzięki czemu awansowała już na pozycję wicelidera w tabeli 2 ligi żużlowej. Z kolei drużyna Optibet Lokomotiv Daugavpils zamierza tą serię zbudować począwszy od ostatniego wygranego domowego spotkania ze Skorpionami.

Menedżer zespołu Metalika Recycling Kolejarz Rawicz Adam Skórnicki zdążył już przyzwyczaić do rotacji w wyjściowym ustawieniu Niedźwiadków. W porównaniu do ostatniego zwycięskiego wyjazdowego pojedynku z Unią Tarnów ograniczył się tym razem tylko do jednej zmiany, za Ryana Douglasa do pierwszego składu powraca Damian Dróżdż. Nie jest natomiast jasne kto wystąpi w parze młodzieżowców na pozycji 15 obok Francuza Stevena Goreta.

W składzie Optibet Lokomotivu Daugavpils menedżer Nikołaj Kokin dokonał większej rotacji a najbardziej zaskakujący jest brak Australijczyka Nicka Morrisa, będącego najlepiej punktującym zawodnikiem w ostatnim domowym meczu. Do składu po absencji urazowej wraca natomiast inny z liderów Duńczyk Rene Bach oraz Daniił Kołodinski wskakujący do składu w miejsce Thomasa Joergensena. Obok Duńczyka Kevina Juhl Pedersena na młodzieżowej pozycji nr 7 wystąpi prawdopodobnie ktoś z dwójki Ricards Ansviesulis/Ernest Matjuszonok.

Drużyna Metalika Recycling Kolejarz Rawicz po trzech z rzędu zwycięstwach ma ochotę na kolejne czym z pewnością sprawiła by radość miejscowym kibicom. Głównymi architektami ostatnich triumfów byli Australijczycy Sam Masters oraz Josh Pickering, którzy po niemrawym początku sezonu złapali wreszcie wiatr w żagle.

Solidną jazdą i punktami w kluczowych momentach wykazuje się Daniel Kaczmarek, który robi to często w efektowny sposób. Na weterana żużlowych torów Damiana Balińskiego zawsze można liczyć, wielu kibiców zastanawia się jednak czy po przerwie w startach do swojej wysokiej formy wróci Damian Dróżdż.

Lokomotywy z Daugavpils z pewnością nie będą miały łatwego zadania jakim będzie walka o wygraną na południu Wielkopolski. Powrót do składu Rene Bacha na pewno cieszy, podobnie jak powrót do wysokiej formy Jewgienija Kostygowa czy solidnej jazdy Kjastasa Puodżuksa. Nie jest natomiast pewne czy wspomniany Duńczyk w pierwszym występie po rekonwalescencji wystąpi na miarę oczekiwań wobec absencji Nicka Morrisa.

Na kolejny bardzo dobry występ liczy też z pewnością Duńczyk Kevin Juhl Pedersen, dla którego sezon w 2 lidze żużlowej zaczął się dopiero w poprzedni weekend. Menedżer Optibet Lokomotiv Daugavpils liczy też na lepsze występy Brytyjczyka Adama Ellisa oraz wychowanka Daniiła Kołodinkiego.
Wydaje się, że faworytem tego spotkania będzie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Gospodarze tego meczu mają minimalną zaliczkę z łotewskiego wyjazdu i patrząc na ostatnią dyspozycję będą walczyć o pełną pulę dzięki której umocnią się na pozycji wicelidera przed kolejnymi spotkaniami.

Składy awizowane:

awizowane sklady 1


Foto: Emilia Hamerska – Lengas

Zostaw komentarz

×