Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Menedżer Abramczyk Polonii po spotkaniu w Rzeszowie „Deszcz dużo zepsuł, gospodarze mogli być troszkę zakręceni”

abramczyk polonii
Fot. Jakub Malec

Autor: Paweł Płóciniak

Menedżer Abramczyk Polonii po spotkaniu w Rzeszowie „Deszcz dużo zepsuł, gospodarze mogli być troszkę zakręceni”

Abramczyk Polonia Bydgoszcz w zakończonym po dziewięciu wyścigach spotkaniu triumfowała w Rzeszowie 33:21. Po meczu kilka słów o nim powiedział szkoleniowiec zwycięskiej drużyny Tomasz Bajerski.

Przed spotkaniem w Rzeszowie zaczęło padać, ale udało się doprowadzić tor do stanu umożliwiającego rywalizację. Ciągłe opady w trakcie meczu skłoniły sędziego do przerwania i zakończenia zawodów po dziewiątym wyścigu. – Ten deszcz naprawdę dużo zepsuł i też fajne widowisko by było, ale nie mamy żadnego wpływu na pogodę, która jest jaka jest, widzimy to. Najważniejsze, że praktycznie wszyscy są cali. – mówił po zmaganiach w Rzeszowie menedżer Polonii Tomasz Bajerski dla klubowych mediów.

Opady deszczu przed spotkaniem nie pomagały zawodnikom rzeszowskiej Stali, którzy stracili atut swojego toru i musieli od nowa szukać optymalnych ustawień na ten tor. Także problemy mieli goście, głównie ze startami. – Po takich opadach to gospodarze mogą być troszeczkę zakręceni jeżeli chodzi o tor, ale my przegrywaliśmy zdecydowanie starty w pierwszej serii. Mieliśmy duże pole manewru po przegranych startach i dobrze rozgrywaliśmy pierwszy łuk i to moja drużyna wykorzystywała. – stwierdził.

Menedżer Abramczyk Polonii Bydgoszcz przyznał w pomeczowej rozmowie, że doradzał swoim zawodnikom jakie ścieżki, linię jazdy mają obierać na rzeszowskim owalu i przyniosło to oczekiwany przez niego rezultat, bo „Gryfy” pokonały gospodarzy Texom Stal 33:21 po dziewięciu rozegranych wyścigach. – Wszystko, co zawodnicy wykonywali na torze, to były moje sugestie. Kazałem im wychodzić tylko i wyłącznie z krawężnika. Dotrzymywali słowa, mówili: „dobra trener tak zrobię” i tak robili.

stal polonia
Fot. Jakub Malec
447479461 1138281367211943 6130954143241456917 n 1
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×