Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mecz Stali z GKM-em opóźniony. Były prezes gospodarzy grzmi

Mecz Stali z GKM-em opóźniony. Były prezes gospodarzy grzmi
Fot. GKM Grudziądz S.A.

Autor: Krzysztof Choroszy

Mecz Stali z GKM-em opóźniony. Były prezes gospodarzy grzmi

Dzisiaj mieliśmy być świadkami dwóch zaległych spotkań piątej kolejki PGE Ekstraligi. Najpierw Ebut.pl Stal Gorzów miała podejmować ZOOleszcz GKM Grudziądz. Później Krono-Plast Włókniarz Częstochowa na swoim owalu jechał z KS Apatorem Toruń. Niestety z powodu opadów deszczu spotkanie na stadionie im. Edwarda Jancarza zostało opóźnione. Krytycznie do tego odniósł się były prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

Planowo spotkanie miało rozpocząć się o godzinie 18. Niestety od około 17 nad stadionem mieliśmy opady deszczu. Przez to zdecydowano, że leżąca na torze plandeka nie zostanie podniesiona. Później, kilka minut po godzinie 18, sędzia zawodów przekazał, że podjął on decyzję o oczekiwaniu na moment, kiedy przestanie padać. Wtedy zostałaby podniesiona plandeka, a zawodnicy mieliby wyjść na obchód toru. Po nim nastąpiłaby próba toru i start do pierwszego wyścigu. Według przewidywań mecz Stali z GKM-em miałby rozpocząć się po 20. To nie spodobało się byłemu prezesowi żółto-niebieskich, który krytycznie odniósł się do całej sytuacji. Wskazał, że mecz powinien zostać odwołany już wczoraj.

– To jest skandal! Mecz Stal Gorzów – GKM Grudziądz S.A. powinien być odwołany już wczoraj. Obecnie jest mowa, że pierwszy bieg wystartuje o 20.15 lub 20.30, zamiast planowej 18.00. Jest też możliwe, że zawody w ogóle się nie odbędą. To absolutny brak szacunku do kibiców, którzy są na stadionie – napisał na Facebooku Ireneusz Maciej Zmora.

Obecnie opady deszczu nad stadionem ustały, a plandeki nie ma już na torze. Teraz trwają prace, mające na celu przygotowanie nawierzchni do rywalizacji. Wydaje się więc, że jest szansa na to, że spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim dojdzie do skutku. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco relacji na żywo prowadzonej na naszym portalu. (link TUTAJ)

Żużel
Fot. GKM Grudziądz S.A.
MAAS 050524 75
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *