Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Mecz ostatniej szansy dla Wybrzeża! Energa Wybrzeże Gdańsk – #OrzechowaOsada PSŻ Poznań [ZAPOWIEDŹ]

Wybrzeże Gdańsk
fot. Dawid Pojnar

Autor: Paweł Płóciniak

Mecz ostatniej szansy dla Wybrzeża! Energa Wybrzeże Gdańsk – #OrzechowaOsada PSŻ Poznań [ZAPOWIEDŹ]

Przed drużyną Energa Wybrzeże Gdańsk bardzo ważny pojedynek, a nawet być może najważniejszy w tym sezonie. Gdańszczanie tracą już 5 punktów do siódmej Texom Stali Rzeszów i są coraz bliżej spadku z Metalkas 2. Ekstraligi. Okazją na przedłużenie szans na utrzymanie będzie mecz z #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, bowiem zwycięzca zgarnia 3 duże punkty do tabeli.

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań ma bardzo komfortową sytuację w tabeli, w której zajmują czwartą lokatę z dorobkiem dwunastu punktów. Drużyna z Wielkopolski jest coraz bliżej zapewnienia sobie udziału w fazie play-off i te 3 punkty przywiezione z Gdańska mogą się bardzo mocno przydać w kontekście nie samego awansu, a także rozstawienia przed najważniejszą fazą sezonu.

Maciej Janowski o trudnych warunkach pogodowych i powrocie do Grand Prix: 'Postaram się zastąpić Andrzeja jak najlepiej

Gospodarze tego spotkania przystąpią do niego bez kontuzjowanego Nicolaia Klindta. Duńczyk zakończył sezon 2024 z powodu kontuzji odniesionej podczas ostatniego meczu ligowego. Po siódmej rundzie rozgrywek na zapleczu PGE Ekstraligi Klindt był najskuteczniejszym zawodnikiem Wybrzeża, więc można za niego stosować zastępstwo zawodnika, ale na razie nie zdecydował się na to sztab drużyny i w składzie widnieje Mateusz Tonder.

Goście są na fali wznoszącej, w czerwcu odjechali aż 5 spotkań, z czego aż 4 zwyciężyli, a przegrali tylko w Rybniku. Od początku sezonu bardzo dobrą formę utrzymuję objawienie rozgrywek Ryan Douglas. Z pewnością również dużą wartością dodaną w poznańskim zespole jest młodzieżowiec Kacper Grzelak. Wychowanek klubu z Ostrowa notuje ponad 1,5 punktów na bieg.

Początek spotkania w ramach dziesiątej rundy Metalkas 2. Ekstraligi Energa Wybrzeże Gdańsk – #OrzechowaOsada PSŻ Poznań zaplanowano na godzinę 16:30. W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami padł wynik 45:45. Funkcję sędziego tych zawodów będzie pełnić Artur Kuśmierz, a transmisja będzie dostępna tylko w serwisie Canal+ Online.

Awizowane składy:

Energa Wybrzeże Gdańsk
9. Krzysztof Kasprzak
10. Mateusz Tonder
11. Adrian Gała
12. Tom Brennan
13. Niels Kristian Iversen
14. Miłosz Wysocki
15. Bartosz Głogowski

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań
1. Matias Nielsen
2. Szymon Szlauderbach
3. Ryan Douglas
4. Mateusz Dul
5. Aleksandr Łoktajew
6. Kacper Teska
7. Kacper Grzelak

Żużel
Fot. Kreatiwo Studio / Wybrzeże Gdańsk S.A.
Krzysztof Kasprzak
fot. Kreatiwo Studio / Wybrzeże Gdańsk S.A.

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *