Żużel - Best Speedway Tv

Mecz na szczycie eWinner 1. Ligi Żużlowej. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Stelmet Falubaz Zielona Góra | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Polonia Bydgoszcz

Mecz na szczycie eWinner 1. Ligi Żużlowej. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Stelmet Falubaz Zielona Góra

Mecz na szczycie eWinner 1. Ligi Żużlowej. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Stelmet Falubaz Zielona Góra

W niedzielę 12 czerwca o godzinie 14:00 będziemy świadkami spotkania 9 kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej, na przeciw siebie staną zespoły z Bydgoszczy i Zielonej Góry. Pojedynek przy W69 zakończył się rezultatem 48:42 dla Falubazu. Wynik przez całe spotkanie oscylował wokół remisu i dopiero w biegach nominowanych gospodarzom udało się odskoczyć i przypieczętować zwycięstwo. Najlepszy w tamtym spotkaniu był Max Fricke, który zdobył 15 punktów i bonus.

Zielonogórzanie przyjeżdżają do Bydgoszczy jako lider, mają na swoim koncie 15 punktów zdobytych w 8 meczach. Druga Polonia ma 12 punktów i w przypadku wygrania meczu przy Sportowej więcej niż 6 punktami zrówna się z Falubazem w ligowej tabeli. Zawodnicy spod znaku myszki Mickey mają za sobą pewną wygraną na domowym torze z ROW-em Rybnik, wynik 54:36 i równa dobra jazda wszystkich zawodników z pewnością napawa sympatyków klubu z Zielonej Góry optymizmem.

W szeregach bydgoszczan nie jest już tak kolorowo, w meczu ze Startem Gniezno zdecydowanie zabrakło atutu własnego toru, a na dodatek słabo zaprezentował się jeden z liderów – Matej Zagar. Drużyna Falubazu jest dużo mocniejszym przeciwnikiem i jeżeli bydgoszczanie nie trafią od początku z ustawieniami to losy spotkania mogą się rozstrzygnąć dla nich niekorzystnie.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz Zielona Góra
1. Damian Pawliczak
2. Max Fricke
3. Rohan Tungate
4. Jan Kvech
5. Krzysztof Buczkowski
6. Dawid Rempała
7. Fabian Ragus

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Olegs Mihailovs
11. Daniel Jeleniewski
12. Adrian Miedziński
13. Matej Žagar
14. Wiktor Przyjemski
15. Przemysław Konieczny

fot. Marta Astachow

Zostaw komentarz

×