Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mecz, który co roku budzi ogromne emocje. Lwy przyjeżdżają do Grudziądza [ZAPOWIEDŹ]

Relacja na żywo
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Dawid Ociepa

Mecz, który co roku budzi ogromne emocje. Lwy przyjeżdżają do Grudziądza [ZAPOWIEDŹ]

Co roku mecz w Grudziądzu pomiędzy miejscowym ZOOleszcz GKMem i Tauron Włókniarzem Częstochowa dostarcza sporo przeżyć. Od 2017 roku, aż 2 spotkania na owalu zlokalizowanym przy ulicy Hallera 4 zakończyły się remisem, a w znakomitej większości nie widniała różnica większa niż 8 punktów. Ten rys historyczny sprawia, że kibice w całej żużlowej Polsce nie mogą doczekać się tego pojedynku!

Nicki Pedersen odpuści starty na Wyspach?

Tej soboty, pierwszy raz kibice Tauron Włókniarza Częstochowa zobaczą Michela Michelsena i Maksyma Drabika w kevlarach Włókniarza podczas meczu ligowego. Maksym Drabik na treningach pokazuje pazur, a Mikkelsen w przedsezonowych meczach rozczarowywał. Niemniej, wszyscy spodziewają się, że duński żużlowiec pojedzie tak, jak na lidera przystało.

Zawodnicy GKMu natomiast nie mieli zbyt wielu okazji do treningów na domowym torze. Trenowali głównie na obiekcie w Gdańsku, co jednak nie jest optymalnym rozwiązaniem. Dopiero na początku tygodnia GKM wyjechał na swój tor, jednak nie na długo – w środę bowiem na owalu została rozłożona plandeka.

Wiele wątpliwości budzi również stan zdrowia Nickiego Pedersena. Ten nie dostał dopuszczony do zawodów o PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwo Ekstraligi ze względu na stan zdrowia. Duńczyk jednak ma wystąpić w rywalizacji z Włókniarzem, a jego numer w awizowanym składzie nie wskazuje na to, żeby miał być zastępowany.

Mecz rozpocznie się w sobotę 8 kwietnia o godzinie 20:30. Będzie on transmitowany na kanale telewizyjnym Eleven Sports 2.

Awizowane składy:

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
9. Fredrik Jakobsen
10. Max Fricke
11. Gleb Czugunow
12. Mateusz Szczepaniak
13. Nicki Pedersen
14. Wiktor Rafalski
15. Kacper Pludra

Tauron Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Jakub Miśkowiak
3. Mikkel Michelsen
4. Maksym Drabik
5. Kacper Woryna
6. Franciszek Karczewski
7. Kajetan Kupiec

Fot. Emilia Hamerska – Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *