Żużel - Best Speedway Tv

Mecz eWinner 1. Ligi odwołany. Powodem żałoba na Śląsku | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
eWinner 1. Ligi

Mecz eWinner 1. Ligi odwołany. Powodem żałoba na Śląsku

Mecz eWinner 1. Ligi odwołany. Powodem żałoba na Śląsku

W niedzielę 24 kwietnia o godzinie 14 ROW Rybnik miał podejmować drużynę Cellfast Wilków Krosno w ramach 3. kolejki eWinner 1. Ligi. Spotkanie zostało odwołane, a powodem jest trwająca na Śląsku żałoba po zmarłych górnikach.

E735D7F9 B157 49A7 B76C 061BD8ADDCA3

Przypomnijmy, że 20 kwietnia w kopalni w Pawłowicach doszło do wybuchu metanu. Wiadomo już o śmierci pięciu pracowników, dziewięciu przebywa w szpitalu. W ciężkim stanie jest również dziesięciu ratowników, a na dole znajduje się jeszcze siedmiu górników, których odnalezienie jest obecnie niemożliwe.

“W związku z tragicznym wypadkiem, do jakiego doszło 20 kwietnia br. w kopalni węgla kamiennego „Pniówek” w gminie Pawłowice, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek apeluje do wszystkich organizatorów imprez rozrywkowych na terenie województwa o powstrzymanie się od ich organizacji w dniu 24 kwietnia 2022 r. na znak żałoby po zmarłych górnikach” – czytamy w komunikacie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Do apelu przychylił się Polski Związek Motorowy, który podjął decyzję o odwołaniu spotkania w Rybniku. Nowa data na razie jest nieznana, a bilety zachowają ważność. Zgodnie z planem odbędzie się jednak msza święta, która pierwotnie miała być w intencji żużlowców, ale ostatnie wydarzenie zmieniły nieco jej charakter.

“Planowana na sobotę msza święta pozostaje aktualna. Podczas jej trwania będziemy się modlić nie tylko za żużlowców, ale również za dusze zmarłych górników, ich rodziny oraz o powrót do zdrowia tych, którzy trafili do szpitala po tragicznym wypadku na kopalni “Pniówek”. Zapraszamy wszystkich chętnych do Kościółka Akademickiego na godzinę 15.00″ – mówi Prezes Mrozek na łamach klubowej strony internetowej.

fot. własne

Zostaw komentarz

0/100

×