Przejdź do treści
Artykuły/Krajowa Liga Żużlowa

Mathias Pollestad od samego początku błyszczy w Polonii. Norweg pomoże w walce o play-off?

Mathias Pollestad w Polonii Piła

Autor: Krzysztof Choroszy

Mathias Pollestad od samego początku błyszczy w Polonii. Norweg pomoże w walce o play-off?

Jednym z bohaterów minionego weekendu, którego mogliśmy zobaczyć w akcji, był Mathias Pollestad. Norweg udanie zadebiutował w barwach pilskiej Polonii i przed własną publicznością pokazał się ze znakomitej strony. W ostatnim meczu w tym sezonie pilan na tamtejszym obiekcie był on najlepszy wśród wszystkich żużlowców i potwierdził, że może on wejść do czołówki Krajowej Ligi Żużlowej.

Debiut Mathiasa Pollestada w Polonii Piła

Mathias Pollestad na polskich torach jest obecny od 2022 roku. Utalentowanego Norwega, który w zawodach juniorskich osiąga dobre wyniki, wtedy ściągnęła do siebie Ebut.pl Stal Gorzów. 18-latek ścigał się w rozgrywkach Ekstraligi U24. W lidze dla młodych zawodników Pollestad jeździł również w kolejnych latach, a obecny sezon jest jego najlepszym. Ma on obecnie średnią na poziomie 2,214, co jest czołowym wynikiem wśród wszystkich żużlowców tej ligi.

Osiągnięcia Mathiasa Pollestada w PGE Ekstralidze

Ponadto w barwach gorzowskiej Stali Norwegowi udało się również zadebiutować w PGE Ekstralidze. Co więcej, ma on na swoim koncie już pierwsze punkty, które zdobył w zeszłym roku, kończąc ze średnią 0,533. W tegorocznej kampanii również pojawił się na torze w najlepszej żużlowej lidze świata. W ostatnim spotkaniu Stali z Orlen Oil Motorem Lublin Pollestad pojawił się w składzie za Oskara Fajfera. 18-letni żużlowiec pojawił się na torze trzykrotnie, nie notując żadnej zdobyczy punktowej.

Transfer do Polonii Piła i efektowny debiut

Po tamtym meczu, a konkretnie we ubiegły wtorek Mathias Pollestad dołączył do drużyny Polonii Piła na zasadzie wypożyczenia z Ebut.pl Stali Gorzów. Norweg zdążył już zadebiutować w swojej nowej drużynie, a jego jazda mogła zrobić wrażenie na kibicach. W niedzielę podczas starcia pilan z Optibet Lokomotivem Daugavpils Pollestad jechał fantastycznie. Nie został on pokonany przez żadnego z rywali i w całym meczu zdobył trzynaście punktów z dwoma bonusami.

Wpływ Pollestada na formę Polonii Piła

Norweski młody żużlowiec pokazał, że może być bardzo mocnym ogniwem Polonii, co na pewno ucieszyło kibiców po słabszej formie drużyny w ostatnich tygodniach. Mają oni jeszcze szansę na awans do fazy play-off, a Mathias Pollestad może pomóc im w tym, by zespół znalazł się w czołowej czwórce Krajowej Ligi Żużlowej. Warto dodać, że oprócz Norwega do Polonii dołączył również Tate Zischke i Hubert Gąsior. Obaj jednak będą musieli poczekać jeszcze na swoją szansę, która może nadarzyć się już w sobotę podczas spotkania z Ultrapur Startem Gniezno.

MAAS 050524 56
Fot. Marta Astachow
Polonii Piła
Fot. Marta Astachow

FAQs

Kim jest Mathias Pollestad?

Mathias Pollestad to utalentowany norweski żużlowiec, który obecnie ściga się dla Polonii Piła na zasadzie wypożyczenia z Ebut.pl Stali Gorzów.

Jakie są osiągnięcia Mathiasa Pollestada w Ekstralidze U24?

Mathias Pollestad ma obecnie średnią na poziomie 2,214, co jest jednym z czołowych wyników wśród wszystkich żużlowców Ekstraligi U24.

Jak Mathias Pollestad radził sobie w PGE Ekstralidze?

Pollestad zadebiutował w PGE Ekstralidze w barwach Ebut.pl Stali Gorzów i zdobył już swoje pierwsze punkty w zeszłym roku, kończąc sezon ze średnią 0,533.

Jak wypadł debiut Mathiasa Pollestada w Polonii Piła?

Mathias Pollestad zadebiutował w Polonii Piła fantastycznie, zdobywając trzynaście punktów z dwoma bonusami podczas meczu z Optibet Lokomotivem Daugavpils.

Czy Mathias Pollestad może pomóc Polonii Piła w walce o play-off?

Tak, Mathias Pollestad może być kluczowym zawodnikiem, który pomoże Polonii Piła awansować do fazy play-off Krajowej Ligi Żużlowej.

Kto jeszcze dołączył do Polonii Piła oprócz Mathiasa Pollestada?

Oprócz Mathiasa Pollestada, do Polonii Piła dołączyli również Tate Zischke i Hubert Gąsior, którzy czekają na swoją szansę na torze.

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *