Żużel - Best Speedway Tv

Mateusz Szczepaniak odchodzi z Wilków Krosno! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Mateusz Szczepaniak

Mateusz Szczepaniak odchodzi z Wilków Krosno!

Mateusz Szczepaniak odchodzi z Wilków Krosno!

Mateusz Szczepaniak poinformował kibiców, że w sezonie 2023 nie będzie reprezentował barw Wilków Krosno i po dwóch sezonach zmieni barwy klubowe. Wszystko wskazuje jednak na to, że podobnie jak Wilki, będzie on startował w PGE Ekstralidze.

Mateusz Szczepaniak z Wilkami związany jest od sezonu 2021. W minionym roku był jednym z liderów „Watahy”. W 19 meczach pojawił się na torze aż 94 razy i tylko w 15 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał średnią biegopunktowa na poziomie 1,915 co było szesnastym wynikiem w całej lidze.

Szczepaniak o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

– Przyszedł czas na podziękowanie za wspólne 2 sezony w barwach Wilków Krosno. Był to bardzo pozytywny czas, pełen emocji dla nas wszystkich. Dwa finały, eWinner 1. Ligi i ten drugi wygrany z awansem do Speedway Ekstraligi pokazuje, że były to udane sezony zarówno dla drużyny, jak i dla mnie indywidualnie. Oczywiście były po drodze problemy, gorsze występy, jak zawsze w sporcie i życiu, ale najważniejsze to się nie poddawać i dążyć do wymarzonego celu – napisał zawodnik.

Paweł Trześniewski wygrywa Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska 2022

Przed Szczepaniakiem teraz nowe wybrania. Choć on sam zapowiadał, że po awansie Wilków zostanie w eWinner 1 Lidze, to wiele wskazuje na to, że podobnie jak wilki awansował on do PGE Ekstraligi. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik w sezonie 2023 będzie bronił barw ekipy GKM-u Grudziądz, która wciąż szuka zastępstwa dla Krzysztofa Kasprzaka.

– Wiele kolejnych doświadczeń na mojej żużlowej drodze, z których wyciągamy wnioski, żeby przyszłość była jeszcze lepsza. Dziękuję Wam kibicom za doping na naszym stadionie przeważnie w komplecie, często w licznym gronie na wyjazdach i za wsparcie w tych trudniejszych chwilach, bo tego też potrzebujemy od kibiców. Mam nadzieję, że dla Was również będą to niezapomniane emocje i wspomnienia, które wspólnie przeżywaliśmy. Czasami sytuacje, które wydają się dla nas złe, popychają nas do przodu. Dziękuję jeszcze raz. Czas na kolejne wyzwania i do zobaczenia na żużlowych torach – kończy Szczepaniak.

Reklamy

Mateusz Szczepaniak to między innymi Drużynowy Mistrz Świata Juniorów (2007), zdobywca Klubowego Pucharu Europy (2004), zdobywca Bazowego Kasku (2006), medalista Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (złoto – 2003 oraz brąz – 2008) a także medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (srebro – 2006 oraz brąz – 2004, 2005).

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Mateusz Szczepaniak odchodzi z Wilków Krosno!

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×