Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka/Ligi Zagraniczne

Mateusz Świdnicki wybrał drugą ligę, w której wystartuje w 2022 roku

Mateusz Świdnicki

Autor: Małgorzata Olejniczak

Mateusz Świdnicki wybrał drugą ligę, w której wystartuje w 2022 roku

Dackarna Malilla ogłosiła podpisanie umowy z Mateuszem Świdnickim. Tym samym żużlowiec Włókniarza Częstochowa będzie w przyszłym roku zdobywał doświadczenie na torach Bauhaus-Ligan. Zakończony sezon był bardzo udany dla młodego zawodnika. W Ekstralidze wykręcił średnią 1.69 pkt na bieg, a w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów zajął czwarte miejsce.

Menedżer aktualnych mistrzów Szwecji, Mikael Teurnberg tak wypowiedział się o nowym nabytku: „W 2021 roku został sklasyfikowany jako drugi najlepszy junior w Polsce, zaraz po Jakubie Miśkowiaku. Jest to bardzo obiecujący żużlowiec, który dobrze wpisuje się w młodą i głodną sukcesów drużynę Dackarny”.

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością reprezentowania Dackarny, i to nie tylko dlatego, że to drużyna, której kibicuję w Szwecji. Obiecuję, że w każdym biegu dam z siebie wszystko aby drużyna, trener i kibice byli ze mnie dumni. Trenowałem ciężej niż kiedykolwiek i wiem, że będę w 100 procentach gotowy na wszystko, z czym się zmierzę” – dodał Mateusz Świdnicki.

Skład Dackarny na sezon 2022 : Brady Kurtz, Maciej Janowski, Jacob Thorssell, Luke Becker, Rasmus Jensen, Adam Ellis, Mateusz Świdnicki, Alexander Woentin, Ludvig Lindgren, Theo Johansson,, Avon van Dyck i Sammy van Dyck.

fot. Wojta-foto.cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×