Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Mariusz Staszewski zdradził, że był pewny odejścia z Ostrowa po sezonie 2023: W pewnym momencie miałem już decyzję podjętą

Mariusz Staszewski
Fot. Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia

Autor: Krzysztof Choroszy

Mariusz Staszewski zdradził, że był pewny odejścia z Ostrowa po sezonie 2023: W pewnym momencie miałem już decyzję podjętą

Wokół Mariusz Staszewskiego pojawiało się wiele spekulacji odnośnie tego, gdzie obecny szkoleniowiec ekipy z Ostrowa mógłby przejść w kolejnym sezonie. Wszystkie zostały ucięte przez klub byłego żużlowca, który ogłosił, że pozostanie on trenerem drużyny również w 2024 roku.

Staszewski podczas wywiadu dla portalu infostrow.pl zapytany został o to, czy w tym sezonie był on najbliżej zmiany swojego pracodawcy. Menadżer odpowiedział, że przez ostatnie 3 lata otrzymywał wiele ciekawych ofert z Ekstraligi, co kusiło go, a w pewnym momencie obecnej kampanii decyzję o odejściu miał już podjętą, jednak władze klubu przekonały go do zmiany postanowienia i pozostania w Ostrowie na kolejny rok.

W ostatnich trzech latach propozycje, które otrzymywałem z klubów ekstraligowych, były naprawdę ciekawe. Wiadomo, że każdego w tym środowisku, zarówno zawodników jak i trenerów kusi PGE Ekstraliga. Po to się zajmujemy sportem, żeby walczyć o najwyższe cele. Rzeczywiście, w tym roku byłem najbliżej odejścia z Ostrowa. Z drugiej strony, w zeszłym roku niewiele też brakło. W tym roku faktycznie w pewnym momencie sezonu miałem już decyzję podjętą. Później mnie przekonano do zmiany – mówił w wywiadzie dla portalu infostrow.pl Staszewski.

Mariusz Staszewski zdradził również, że po przegranym u siebie meczu z Falubazem podczas rundy zasadniczej był już pewny tego, że odejdzie. Pojawiły się wtedy oferty od klubów, z których jedna była mocno przez wychowanka Stali Gorzów rozważana i niemal był pewny tego, że będzie trenerem tego klubu w przyszłym roku. Do pozostania przekonał Staszewskiego prezes Górski i główni sponsorzy klubu.

Wtedy też byłem święcie przekonany, że odejdę. W tamtym momencie pojawiło się także kilka propozycji z innych klubów. Jedną przymierzałem bardzo poważnie. Myślałem nawet, że jest to mój klub na przyszły rok. W Ostrowie na moje pozostanie nalegał bardzo prezes Waldemar Górski oraz główni sponsorzy klubu. W końcu mnie przekonali – powiedział.

Dla Mariusza Staszewskiego przyszły sezon będzie dziewiątym w roli szkoleniowca ostrowskiego zespołu. Projekt, który stworzono w Ostrowie Wielkopolskim, może robić wrażenie, nawet pomimo zeszłorocznego spadku z hukiem z PGE Ekstraligi. Obecne ruchy klubu i plotki krążące wokół niego mogą potwierdzać, że głównym celem Ostrovii jest awans do najlepszej ligi świata już w przyszłym sezonie.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *