Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Trener ostrowian tuż przed sezonem. Jest spokojny o Jasińskiego

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Trener ostrowian tuż przed sezonem. Jest spokojny o Jasińskiego

Lada chwila rozpocznie się sezon w dwóch najwyższych polskich ligach żużlowych. Na tym drugim poziomie jednym z głównych faworytów do awansu będzie Arged Malesa Ostrów. Dwie ważne kwestie kadrowe w rozmowie z „Tygodnikiem Żużlowym” poruszył trener ostrowian, Mariusz Staszewski.

Przed sezonem z klubu niespodziewanie odszedł Jakub Krawczyk. Najpierw ogłoszono jego pozostanie, jednak potem okazało się, że klub potrzebuje dodatkowych pieniędzy, by zapłacić absurdalną karę za niewypełnienie limitów szkoleniowych. Trener Staszewski podkreśla jednak, że mimo wyraźnego osłabienia formacji młodzieżowej, jego zespół nadal zalicza się do grona faworytów całej ligi.

Wiadomo, że w Ostrowie nie ma już Kuby Krawczyka i wiadomo, jak ważny był to zawodnik. Nie ma co ukrywać, że bez Kuby będzie troszkę trudniej, ale nie chcę też szukać alibi i jakiegoś tłumaczenia, że Staszewski już się usprawiedliwia i szuka tłumaczeń, jakby im nie szło. Nadal uważam, że jesteśmy jednym z czterech faworytów ligi – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Żuzlowym”.

Szweregi Arged Malesy zasiliło również aż czterech seniorów. Jednym z nich jest Wiktor Jasiński, który będzie pełnił funkcję zawodnika do lat 24. Gorzowianin staje przed ogromną szansą, by stać się bardzo ważnym zawodnikiem na poziomie Metalkas 2. Ekstraligi, co w przyszłości być może otworzy mu drzwi do powrotu do elity. Staszewski w ogóle nie obawia się o młodego żużlowca.

Ja się nie obawiam. Dobrze to wygląda. Wiktor Jasiński jest chłopakiem bardzo ambitnym i wie, po co wyjeżdża na tor. Znam go i jestem o niego spokojny. W każdym biegu stara się jechać na 100%. Nie zawsze uda się wygrać, bo nie ma takich zawodników, ale na pewno zawsze wkłada dużo serca. Obaj jesteśmy z Gorzowa, znamy się dobrze i wiem, czego można się po nim spodziewać – komentuje postawę nowego zawodnika swojego zespołu.

Arged Malesa Ostrów otworzy sezon w niedzielę, 14 kwietnia. O godzinie 14:00 ostrowianie wyjadą do pierwszego biegu starcia z Abramczyk Polonią Bydgoszcz na stadionie rywala.

Staszewskii
Fot. Roman Biliński
sparingostrowcze 1712684557 4557
Fot. Anna Kłopocka

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *