Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Marek Mróz nowym kierownikiem Falubazu

Marek Mróz nowym kierownikiem Falubazu

Autor: Jakub Żak

bstv
Marek Mróz nowym kierownikiem Falubazu 3

Marek Mróz nowym kierownikiem Falubazu

2 tygodnie temu wieloletni kierownik drużyny z Zielonej Góry Tomasz Walczak ogłosił swoje odejście. Dziś znamy już nazwisko jego zastępcy i z pewnością nie jest to przypadkowy wybór, ponieważ nowy kierownik Falubazu miał już przyjemność współpracować ze szkoleniowcem drużyny Piotrem Żyto.

Marek to uznana osoba w środowisku. Znam go doskonale i wiem, czego mogę się spodziewać. Jego dużym atutem jest fakt, że był kiedyś żużlowcem i ma praktyczną wiedzę na temat tej dyscypliny. To istotne chociażby przy współpracy z młodymi zawodnikami czy przygotowywaniu toru. Cieszę się, że Marek dołącza do zespołu. Sezon ligowy startuje za miesiąc, więc przed nami teraz dużo pracy, aby odpowiednio przygotować się na inauguracyjne pojedynki w PGE Ekstralidze“- powiedział Piotr Żyto.

Marek Mróz jako zawodnik jeździł w klubach z Opola, Gdańska, Rawicza, Łodzi, Krosna i Piły. Karierę żużlowca zakończył w 2009 roku, a w latach 2017-2018 pracował w Kolejarzu Opole, jako asystent Piotra Żyto, z którym w sezonie 2019 kontynuował współpracę w ROW-ie Rybnik. Marek Mróz objął tam funkcję kierownika drużyny. Po awansie drogi obu panów się rozeszły. Piotr Żyto został trenerem Falubazu, a Marek Mróz wrócił do Opola, ale już w roli trenera. Pod koniec roku 2020 zarząd Kolejarza rozstał się ze swoim szkoleniowcem, który w sezonie 2021 znowu będzie współpracował z Piotrem Żyto jako kierownik drużyny.

Tomasz Walczak dość wysoko postawił poprzeczkę, ale dobra znajomość i udana współpraca z poprzednich lat duetu Żyto-Mróz może napawać fanów Falubazu sporym optymizmem.

źródło cytatu: zuzel.falubaz.com

fot. zuzel.falubaz.com

baner 1200 200
Marek Mróz nowym kierownikiem Falubazu 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×